Reklam
Reklam

“MECLİS ÜYELERİMİZİN TEHDİT EDİLMESİNE ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ”

“MECLİS ÜYELERİMİZİN TEHDİT EDİLMESİNE ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ”
  • 01.04.2023
Reklam

CHP Keşan İlçe Başkanı Saner Özdilek, bugün yaptığı basın açıklamasında Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacığlu’nu hedef aldı. Özdilek, Başkan Helvacıoğlu’nun toplantılarda tehditkâr, hakaret, kavgacı ve kötü bir dil kullandığını belirterek, meclis toplantılarının 18 yaşından küçüklere izlettirilmemesi uyarısında bulundu.

CHP Keşan İlçe Başkanlığında düzenlenen ve saat 12.30’da başlayan basın toplantısına, Keşan Belediye Meclisi’nin CHP’li üyeleri ve partililer katıldı.

Toplantıda, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun CHP’li üyelerin encümen toplantısına katılmamasıyla ilgili sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımı eleştirildi.

HELVACIOĞLU, SOSYAL MEDYADA PAYLAŞMIŞTI

Başkan Helvacıoğlu, CHP’li üyelerin katılmadığı toplantı fotosunu sosyal medya hesaplarından paylaşarak adlına şu notu düşmüştü:

“BU FOTOĞRAFA LÜTFEN DİKKATLE BAKINIZ..!

İKİ KOLTUĞU BOŞ GÖRECEKSİNİZ.

Şahsım ve birim müdürlerimizin olduğu, CHP’li komisyon üyelerinin katılmadığı encümen toplantısını yaptık.

Halkımızın bu göreve seçtiği ve sorumluluk yüklediği 2 CHP’li meclis ve encümen üyelerimizin görevleri başında olmadığını sizlerle paylaşıyoruz.

Bu iki boş koltuk; Ayda bir defa meclis toplantılarına gelip tüm projelere ‘Hayır’ diyenleri temsil ediyor. Bu iki boş koltuk; Kurmak istediğimiz çalışma komisyonlarını kurdurtmayanları ve bizleri çalıştırtmayanları temsil ediyor.

Kısacası bu iki boş koltuk; Keşan’a bizim dertlendiğimiz gibi dertlenmeyenleri temsil ediyor!”

ÖZDİLEK: “MECLİS ÜYELERİMİZİN TEHDİT EDİLMESİNE ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ”

Basın toplantısında ilk olarak CHP Keşan İlçe Başkanı Saner Özdilek konuştu.

Başkan Helvacıoğlu’nun meclis toplantılarında ortaya koyduğu üslubun yanlış olduğunu dile getirerek, “Mecliste sürekli bir kavga ortamı var. Tehdit, hakaret, kavga, kötü dil var ama maalesef bunu bir kişi yapıyor. Sürekli tartışmayı başlatan, meclis üyelerimize, yöneticilerimize hakaret eden ve son toplantıda meclis üyelerimizi tehdit eden bir yönetimiz var. Sadece kendisinin söylediğinin ve düşündüğünün daha iyi olduğunu iddia ediyor. Meclis üyelerimize hakaret edilmesine hele yine tehdit edilmesine asla izin vermeyeceğiz.” şeklinde konuştu.

“MECLİS TOPLANTILARI, 18 YAŞINDAN KÜÇÜKLERE İZLETTİRİLMESİN”

Keşan Belediye Meclisi Toplantıları’nın 18 yaşından küçüklere izlettirilmemesi uyarısında bulunan CHP İlçe Başkanı Saner Özdilek, “Çünkü çocuklar siyasetin böyle kötü bir dil olduğunu görmesinler. O çocuklar meclisteki ortamı görseler siyaset yapmaktan vazgeçer. 18 yaşından küçüklere izlettirilmesine izin vermeyelim. Ben çocuğuma izlettirmiyorum.” dedi.

Son olarak Başkan Helvacıoğlu’nun meclis toplantısındaki Millet İttifakı üyelerine yönelik tehditkar konuşmasından ötürü özür dilemesini beklediklerini ve özür dilemediği için de tepki olarak CHP’li üyelerin encümen toplantısına katılmadığını söyleyen Özdilek, Helvacıoğlu’nun da Keşan Belediyesi’nin resmi hesabından kendilerini eleştirdiğini ifade etti.

Saner Özdilek sözü daha sonra Meclis Üyesi İbrahim Dinç’e verdi.

DİNÇ: “SON AYLARDA PSİKOLOJİSİNİN DE BOZUK OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”

Dinç de Helvacıoğlu’nun Keşan Belediye başkanına yakışmayan bir tavır sergilediğini vurgulayarak, “9 yıldan bu yana Belediye Meclisi üyeliği yapıyorum. Başkan bir baksın tutanaklara, benim encümene veya meclise katılamadığım toplantı sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Keşan Belediye Başkanına yakışmayan bir tavır sergiliyor ve son aylarda psikolojisinin de bozuk olduğunu düşünüyorum.” diye konuştu.

ALİOĞLU: “HELVACIOĞLU’NUN EN İYİ YAPTIĞI İŞLERDEN BİRİSİNİN FOTOĞRAF ÇEKTİRMEK”

Meclis Üyesi Yüksel Alioğlu şunları vurguladı: “Başkanın niyeti iş yapmak değil, başkanın niyeti topu kucağından başkasına atıp, ‘Ben görevi yaptım’ deyip kenara çekilmek. İş yapıyormuş gibi görünüyor ama maalesef yaptıkları da ortada. Bunu da Keşan halkı görüyordur. Seçimlere de bir yıl kaldı onu da o zaman değerlendirir halk. Başkanın en iyi yaptığı işlerden bir tanesi, onun tabiri ile projelerinden birisi fotoğraf çektirmek bir de sosyal medyada röportaj yapmak. Daha demokratik olmaya, daha saygılı olmaya davet ediyorum.

104 tane encümen toplantısının sadece dördüne katılmamışımdır. Bir de son bir tane encümen toplantımız kaldı; bir yılda hepsi o kadar. Onun için Başkanı daha demokratik olmaya daha saygılı olmaya davet ediyorum.

Meclis üyelerimize daha fazla söz söylenmesine izin vermeyeceğiz artık. Bu böyle biline.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ