Reklam
Reklam

MİLLETVEKİLİ AKSAL, BAKAN KARAİSMAİLOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

MİLLETVEKİLİ AKSAL, BAKAN KARAİSMAİLOĞLU’NU ZİYARET ETTİ
  • 02.07.2020
Reklam

 

AK Parti MKYK Üyesi ve Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu ziyaret etti.

Bakan Karaismailoğlu’nu makamında gerçekleşen ziyarette Aksal, Edirne’de devam eden otoyol, hızlı tren gibi ulaştırma ve altyapı çalışmalarına ilişkin bilgi alışverişinde bulundu.

Milletvekili Aksal, Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısı Edirne’de ulaştırma yatırım ve imkanlarının sadece şehir için değil, Türkiye ve Avrupa içinde hayati değer taşıdığına vurgu yaparak, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının kentte devam eden projelerinin önemini dile getirdi.

Müezzinoğlu Köprüsü, Keşan-Enez kara yolu, Edirne-Kırklareli Yol Ayrımı-Havza  yolu gibi otoyol projeleri ile tarihi Uzunköprü’nün restorasyonu, Halkalı-Kapıkule Hızlı Tren Projesi  gibi altyapı ve yatırım projelerinin Edirne ve Türkiye için önemini aktaran Fatma Aksal, Bakan Karaismailoğlu’nu hizmetleri için teşekkür etti.

Türkiye’nin Avrupa Birliğine bağlanmasını sembolize eden Halkalı-Kapıkule Hızlı Tren Demiryolu Hattı Projesi’nin kıtaları, kültürleri, medeniyetleri birbirine kavuşturacak bir proje olduğuna vurgu yapan Aksal, bu projenin sadece Edirne’ye değil, bölgeye ve Türkiye’ye katma değer sağlayacağını, ekonomik, sosyal, kültürel gelişmeye büyük katkı vereceğini kaydetti.

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ