Reklam
Reklam

MİLLETVEKİLİ GAYTANCIOĞLU: “ŞEKER FABRİKALARI OLMASAYDI BUGÜN KOLONYA BİLE YAPAMAZDIK”

MİLLETVEKİLİ GAYTANCIOĞLU: “ŞEKER FABRİKALARI OLMASAYDI BUGÜN KOLONYA BİLE YAPAMAZDIK”
  • 20.03.2020
Reklam

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, TBMM’de yaptığı konuşmada dünyada yaşanan corona virüsü krizinin; bazı ürünlerin önemini daha çok ortaya çıkardığına dikkat çekerek, “Paran olsa dahi bazı ürünlerin alınmadığını bir kez daha gördük.” dedi.

Doç. Dr. Gaytancıoğlu, CHP’nin altı okundan birisinin devletçilik olduğunu bunun da stratejik ürünleri kâr amacı gütmeden üretmek, ülke  içinde kendi kendine yeterli olmak için konulduğunu hatırlattı. Bugün dezenfektan, kolonya gibi ürünleri üretmek için kullanılan ürünlerdeki alkolün kriz nedeniyle dışardan alınamadığını ancak şeker fabrikalarından temin edildiğini ifade etti.

Doç. Dr. Gaytancıoğlu, “Birileri ‘Devletin sırtında yük ve zarar ediyor.’ diye yalan yanlış niteleyip satışı isterken biz ‘Şeker vatandır, vatan satılamaz.’ diyorduk. O şeker fabrikaları olmasa şimdi bir gram kolonya üretemezdiniz. Cumhuriyeti kuranlar neyse ki sizin gibi değildi de, her şeyi düşünmüşler, yaşanılan sıkıntılardan gerekli dersleri çıkarıp ona göre bir ekonomik model ve buna uygun fabrikalar kurmuşlar.”  dedi.

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu konuşmasının sonunda, şeker fabrikalarını bile satan, her şeyi özelleştiren AK Parti’den açtığı bir fabrikanın adını duymak istediklerini söyledi.

 

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Avatar Özgür sesler dedi ki:

    Yazık sana yüzünüze dursun bu kadar icraatlar

YORUM YAZ