Reklam
Reklam

NURAN USLU: “COVID-19 HASTASI PERSONELİMİZ YOK”

NURAN USLU: “COVID-19 HASTASI PERSONELİMİZ YOK”
  • 26.12.2020
Reklam

Tüm dünya gibi ülkemizle birlikte Keşan’ı da tehdit eden COVID-19 salgını, Keşan Belediyesi personelini de etkilemiş ve son olarak 80’nin üzerinde vaka tespit edilmişti.

Keşan Belediyesinden yapılan açıklamada; uzun süredir sistemli bir şekilde uygulanan tedbirler ve önleme çalışmalarının olumlu sonuç verdiği ve vaka sayılarının 25 Aralık 2020 Cuma günü sıfıra indiği bildirildi.

BELEDİYEDE VAKA KALMADI

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Keşan Belediyesi Başkan Yardımcısı Nuran Uslu, Keşan Belediyesinde vaka sayısının sıfıra indiğini belirterek, “Türkiye’de ilk defa belediyeler bazında HES Kodu uygulaması, bina girişlerinin tek noktadan sınırlandırılması, ana hizmet binası dışında cep hizmet noktası uygulaması, online işlemler marifeti ve benzer birçok uygulama ile Keşan geneli gibi Keşan Belediyesinde de vaka sayıları hızla düştü ve bugünler belediyemiz personelinde hiç vaka kalmadığını mutlulukla ifade etmek istiyorum. Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Helvacıoğlu’nun da talimatları ile salgının ilk gününden bu yana Keşan genelinde olduğu gibi belediyemiz hizmet alanları, birimlerimiz ve personelimizin sağlığına yönelik yapılan tedbir ve önleme uygulamaları başarılı oldu.” dedi.

“HİZMET ALANLARIMIZDA TEDBİRLERİ ÜST SEVİYEDE TUTTUK”

Bu süreçte Keşan Belediye personelinde 80’in üzerinde vaka tespit edildiğini vurgulayan Uslu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Aynı şekilde acısını ve üzüntüsünü halen derinden hissettiğimiz bir mesai arkadaşımızı da maalesef bu hastalık nedeniyle kaybettik. Şahsımın da yakından yüzleştiği ve yakınlarımızı kaybettiğimiz bu sinsi hastalığın bertaraf edilmesi konusunda yapılan tüm çalışmalar Keşan’ımızda ve belediyemizde olumlu sonuçlar da verdi. Belediye Başkanımızın, tüm yöneticilerimizin ve personelimizin de hassas bir biçimde üzerinde durmasıyla, belediyemiz ve birimlerimiz, hizmetlerin aksamaması ve vatandaşlarımızın sağlığının güvende olması için hizmet alanlarımızda tedbirleri üst seviyede tuttuk.”

“VATANDAŞLARIMIZ GÜVENLE BELEDİYEMİZE GELEBİLİRLER”

Belediye personelinde pozitif vaka sayısı arttıkça bunun diğer tüm personele de yansıdığına dikkat çeken Başkan Yardımcısı Nuran Uslu, “Vaka sayıları ve temaslı olarak karantina süreci yaşayan personelimiz nedeniyle zaman zaman genel hizmetlerin yürütülmesi konusunda bile inanılmaz zorlandığımız anlar oldu. Ama çok şükür ki şuanda COVID-19 hastası personelimiz yok. Sıfır vakayız. Vatandaşlarımız güvenle Belediyemize gelebilirler ama yine de öncelikle online işlemleri ve cep hizmet noktalarımızı tercih etmelerini öneriyoruz.” şeklinde konuştu.

“TEDBİR ÇALIŞMALARI TİTİZLİKLE DEVAM EDİYOR”

Nuran Uslu, ilk günden bu yana Keşan Belediyesi olarak vatandaşların sağlığı için alınabilecek tüm önlemleri aldıklarını ve uygulamaya da devam edeceklerini kaydederek, bu konudaki çalışmaların Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun da talimatlarıyla titizlikle devam ettiğini bildirdi.

“PERSONELİMİZ SAHADA CEFAKARCA HİZMETLERİ AKSATMADAN YÜRÜTTÜ”

Uslu, açıklamasını şöyle tamamladı: “Bu konuda tüm personelimizi de içtenlikle kutluyorum. Halkımızın sağlığı ve huzuru için üst seviyede bir performans gösterdiler. Her türlü önlemi alarak vatandaşlarımız için cefakarca sahada hizmetleri aksatmadan yürüttüler.”

Nuran Uslu, bu illet hastalığın hep birlikte kurallara riayet etmek suretiyle atlatılacağını belirterek, herkesin kararlılıkla kendi kişisel tedbirlerini uygulamaya devam etmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ