Reklam
Reklam

OKUL KIYAFETİ ALIŞVERİŞİNDE YOĞUNLUK SÜRÜYOR

OKUL KIYAFETİ ALIŞVERİŞİNDE YOĞUNLUK SÜRÜYOR
  • 20.10.2020
Reklam

Yüz yüze eğitimin 21 Eylül’de başlamasına rağmen öğrencilerin kıyafet alışverişlerinin halen devam ettiği görüldü.

Yüz yüze eğitimin devam edip edemeyeceğini bilemeyen birçok veli, okula gönderdiği çocuklarına yeni kıyafet almaktan kaçınmıştı.

Eğitimin başlamasının üzerinden yaklaşık 1 ay geçmiş olmasına rağmen, ülke genelinde olduğu gibi Keşan’da da okul kıyafeti alıverişleri devam ediyor.

Kıyafet alışverişine öğrencinin yanında bir yetişkinin gelmelerini isteyen mağaza işletmecileri, sosyal mesafe kurallarına dikkat ettiklerini ve bu nedenle işyerine de belirli sayıda kişi aldıklarını söyledi.

Okul kıyafeti satışı yapan Karaağaçlı Konfeksiyon sorumlusu Mehmet Ali Karaağaçlı, içeriye belirli sayıda kişinin girmesine izin verdiklerini ve diğer aileleri dışarıda beklettiklerini söyledi.

Okul kıyafetlerine zam yapmadıklarının altını çizen Karaağaçlı, “Kıyafetlerimizi geçen kış ayında aldık. O günkü satış fiyatlarımız ne ise bugünde odur. Amacımız hem elimizdeki stokları tüketmek hem de ekonomik sıkıntı çeken vatandaşlarımıza bu zor günlerde yardımcı olmaktır.” dedi.

Diğer yandan geçen yıl öğrencilerin serbest kıyafet giydiği okulların da bu yıl üniformaya geçtiği belirtildi. Serbest kıyafetle okula giden öğrencilerin de üniforma gitmek istedikleri ve okul yönetimlerinin buna olumlu baktığı kaydedildi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ