Reklam
Reklam

“OKULLAR AÇILANA KADAR ONARIMLARI BİTİRECEĞİZ”

“OKULLAR AÇILANA KADAR ONARIMLARI BİTİRECEĞİZ”
  • 06.08.2020
Reklam

Edirne İl Genel Meclisi’nin AK Partili üyeleri Halil Bayazıt ve İsmail Keleş, 2020-2021 eğitim öğretim yılı öncesinde okullarda yapılan onarımlarla ilgili bilgi verirken, bazı köylerde yaşanan su sorunlarının da çözümlendiğini dile getirdi.

Okulların açılması öncesinde eğitim öğretim kurumlarda yapılan tamirat çalışmaları hakkında bilgi veren Bayazıt ve Keleş, “Edirne İl Özel İdaresi olarak 2020-2021 eğitim öğretim yılı öncesi okullarımızda, Milli Eğitime aktardığımız bütçeyle çatı onarımlarını yapıyoruz. Orhaniye köyümüzdeki okulumuzun çatı onarımlarına ve mantolamaya ihtiyacı vardı. Çatısıyla ilgili olarak birkaç gün içinde ihalesi yapılıp onarımına başlanacak. İl Özel İdaresi olara, sadece köyde değil, Keşan’daki okullarımızın da bakım ve onarımlarıyla ilgileniyoruz. Keşan’da 5 okulumuzun çatısını ve onarımını okullar açılana kadar bitireceğiz. Bunlar Ahmet Yenice İlköğretim Okulu, İnönü İlköğretim Okulu, Atatürk İlköğretim Okulu, Cumhuriyet İlköğretim Okulu ve Yusuf Çapraz Anadolu Lisesidir. 2020-2021 eğitim  öğretim yılı başlayana kadar inşallah bunların da çatılarının aktarımına, bakım ve onarımını yapacağız. AK Parti İl Genel Meclisi üyeleri olarak her daim vatandaşımızın yanındayız.” diye konuştu.

“ŞEHİRDE NE VARSA KÖYDE DE OLACAK”

Kırsal bölgelerde yaşanan su sorunlarına da çözüm ürettiklerini vurgulayan İl Genel Meclisi üyeleri Halil Bayazıt ve İsmail Keleş şunları söyledi: “Kış mevsimi yağışsız ve kurak geçmesinden ötürü yaz mevsiminin başında Erikli köyümüzde, Erikli Sahili’ndeki yoğunluktan dolayı su sorunu yaşandı. Erikli köyümüzün su sorunu için köyün su hattını ayırarak köyde yaşayan vatandaşlarımızı mağdur etmeden su sorununu çözdük. Bölgemizde kışın yağışın olmayışı ve kuraklıktan ötürü bazı köylerimizde su sorunu yaşıyoruz. Kuyularımızı ve su terfi hatlarımızı her daim kontrol ediyoruz. Devamlı bakımlarını yapıyoruz. Ekiplerimiz 7/24 su terfi hatlarında kuyularımızda bakım onarım çalışmaları yaparak patlakları gideriyorlar. Buradan ekiplerimize ve çalışanlarımıza emekleri ve gayretlerinden ötürü teşekkür ediyoruz Aynı şekilde Kızkapan ve Karahisar’daki kuyumuzda da su yetersiz gelmeye başladı. Muhtarlarımızın talebi doğrultusunda 1 hafta içinde Kızkapan köyüne yeni kuyu vuruldu. Suyun debisi iki köye yetersiz gelince Karahisar köyüne eski hatlarımızdan bağlantı yaparak, su sorununu gidermeye, vatandaşımızı mağdur etmemeye, çözüm üretmeye çalışıyoruz. Köylere Hizmet Götürme Birliği ekibi ile birlikte organize olup, hatlarımızın bakım ve onarımlarını yapıyoruz. Birlikte durmadan, yorulmadan, hizmet için elimizden gelenin en iyisini vatandaşımıza sunmak için buradayız. Hız kesmeden gece-gündüz vatandaşımızın yanındayız. İl Genel Meclisinin Temmuz ayı toplantısında su kanalizasyon ve atık hizmetleri komisyonuna havale edilen Keşan’a bağlı köylerde içme suyu depolarının bakımı, çevre düzeni ve su dağıtım vanalarının eksikliklerini ve bakım onarımlarını komisyonca görüşüldü. Gerekli çalışmaları yapılacak. Dediğimiz gibi sloganımız belli, şehirde ne varsa köyde olacak. Durmak yok, hizmete devam.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ