Reklam
Reklam

Onarılacak mı yoksa bir daha akmayacak mı?

Onarılacak mı yoksa bir daha akmayacak mı?
  • 14.08.2019
Reklam

Kumdere kuyularından gelen suyu ilçeye basan pompaların bulunduğu Keşan Belediyesinin terfi 3 birimindeki çeşmelerin suyu kesildi.

‘Bakım dolayısıyla kapalı’ yazısı asılan çeşmelerden 2 gündür su akmadığı ve 153’ü arayanlara, sadece onarım yapılacağı bilgisinin verildiği kaydedildi.

“BİR DAHA AKMAYACAK MI?”

Sitemizi arayarak çeşmelerle ilgili bazı iddialarda bulunanlar, suyun Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun talimatıyla kapatıldığını ve daha sonra da çeşmelerin buradan kaldırılacağını ileri sürdü.

Birden fazla kişinin aynı iddialarda bulunması üzerine Keşan Belediyesi’ndeki yakın kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre çeşmelerin kapatılması talimatını Başkan Helvacıoğlu’nun verdiği öğrenildi.

Başkan Mustafa Helvacıoğlu’nun çeşmeleri bir daha açtırmayacağı ve açtırması durumunda da cüzi bir bedelle ücretli yapacağı düşüncesinde olduğu da ortaya atılan iddialar arasında yer alıyor.

Uzun yıllardan beri evlerindeki çeşmelerinden akan şebeke suyunu içmek istemeyen vatandaşlar, Efes yolu altındaki terfi 3 biriminin dışına bırakılan çeşmelerden su almaya gidiyordu.

Kumdere köyündeki kuyulardan gelen ve şehir içi içme suyu hattına karışmadan direkt olarak terfinin önündeki çeşmeden akan su, vatandaşlar tarafından çoğu zaman çay ve yemeklerde kullanılıyordu.

Zaman zaman yoğunluğun yaşandığı çeşme başında bir araya gelen vatandaşlarla önceki yıllarda yapılan röporajtarda, “Hem spor yapıyoruz hem hava alıyoruz bazen de tanıdıklarla selamlaşıp sohbet ediyoruz. Tek sıkıntı yolun bozukluğudur.” diye konuşmuştu.

“HELVACIOĞLU YAPMAZ ÖYLE ŞEY”

Su almak için çeşmeye gelen ancak akmadığını gördükten sonra geri dönen bir vatandaş, “Belediye Başkanı kapattırmış ve bir daha açtırmayacakmış deniliyor ama Helvacıoğlu yapmaz öyle şey.” dedi.

Sitemizi telefonla arayarak tepkisini dile getiren başka bir vatandaş ise çeşmedeki sudan gelir seviyesi düşük kişilerin kullandığını belirterek, “Marketlerde satılan içme suyu pahalı. Suya verecek çok paramız yok. Parası olmayan arttık temiz su içemeyecek mi?” diye konuştu.

 

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ