Reklam
Reklam

PET ŞİŞE GETİRENE TİYATRO BİLETİ PROJESİ ULUSAL BASINDA GENİŞ YER BULDU

PET ŞİŞE GETİRENE TİYATRO BİLETİ PROJESİ ULUSAL BASINDA GENİŞ YER BULDU
  • 10.10.2019
Reklam

Keşan Belediyesinin ilçedeki çevre temizliği duyarlılığını amaçlayan ve pet şişe getirip tiyatro bileti kazanabilen farkındalık projesi ulusal basında da yankı buldu.

Ülkenin önde gelen ulusal gazeteleri ile haber sitelerinde geniş yer bulan kampanyayla ilgili haberlerde Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz’la yapılan röportajlara yer verildi.

Röportajda Keşan Belediye Başkanı Helvacıoğlu, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın eşi Emine Erdoğan‘ın başlattığı Sıfır Atık Projesi’nin Türkiye’de ses getirdiğini belirtti.

Daha temiz bir dünya için çaba sarf ettiklerini söyleyen Helvacıoğlu, “Keşan Belediyesi olarak Sıfır Atık Projesi’ne destek veriyoruz.” dedi.

Milli Eğitim Müdürlüğü ile öğrencilere ve tiyatroseverlere yönelik bir kampanya başlattıklarını kaydeden Helvacıoğlu, şunları ifade etti: “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle, 28 Ekim’de Keşan’a tiyatro getiriyoruz. Bu tiyatroda Ormanın Sesi ve Hayat Kime Güzel adında dört seans şeklinde oyunlar sahnelenecek. Oyunun içerisinde çevre ve sıfır atık ile ilgili mesajlar yer alacak. ‘Pet Şişeleri Ver, Tiyatro Biletini Al’ sloganıyla bir kampanya başlattık. 20 atık pet şişe getirene, bir bilet armağan ediyoruz. Temiz bir geleceğe katkı vermek istiyoruz. Sıfır Atık Projesi doğrultusunda böyle bir etkinlik yapıyoruz.”

Başkan Helvacıoğlu, çok sayıda öğrencinin topladığı pet şişelerle belediyeye gelerek biletini aldığını dile getirdi.

Ulusal basına yansıyan haberlerde Keşan Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz da, çevreye ve doğaya duyarlı öğrenciler yetiştirdiklerine dikkat çekti.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ