Reklam
Reklam

PEYDER PEY DİĞER KÖYLERE DE GELECEK…

PEYDER PEY DİĞER KÖYLERE DE GELECEK…
  • 10.09.2022
Reklam

Keşan Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı ve Gökçetepe Köyü Muhtarı Abdullah Kemik, 9 köye yangın söndürme tankerlerinin geldiğini bildirdi.

Keşan’a bağlı Gökçetepe, Sazlıdere, Pırnarköy, Yayla, Şabanmera, Orhaniye, Suluca ve Adilhan ile Sultaniçe olmak üzere 9 adet tankerin teslim edildiğini kaydeden Kemik, köyde traktör sahibi genç nüfusa tankerlerin çalışması ile ilgili eğitim vereceklerini de kaydetti.

Abdullah Kemik, geçen yıl Antalya’da olan yangınlar sonrası önceki dönem Edirne Valisi Ekrem Canalp ile bir toplantılarından tanker taleplerinin olduğunu anımsatarak, “Şu an  9 köyümüze tankerler geldi. Diğer köylerimize de bu tankerler peyderpey gelecek.” dedi.

“TANKERLERİN KULLANIMI İÇİN GENÇLERE EĞİTİM VERİLECEK”

Yangın tankerlerinin kullanımı ile ilgili olarak traktörü olan köylerdeki gençlere eğitim de verileceğini belirten Kemik, “Köydeki gençlerin çoğunun bilmesi gerekir. Diyelim ben yokum orada. Yangın çıktığında köydeki insanların %60’ı bu tankeri kullanabilmeli. Önceki akşam tankerin nasıl çalıştığı ile ilgili tatbikat yaptık. Köyün meydanına dolu bir şekilde çekiliyor. Farklı fonksiyonları var. Yangına hemen müdahale edilmesi için bu tankerler çok önemli.” şeklinde konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ