Reklam
Reklam

VATANDAŞTAN SABIR İSTEDİ…

VATANDAŞTAN SABIR İSTEDİ…
  • 21.06.2019
Reklam

Keşan Belediyesinin ilgili diğer kuruluşlarla beraber yürüttüğü trafik düzenlemesi hakkında bilgi veren Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, %30-%40 civarında rahatlama olduğunu bildirdi.

Trafik düzenlemesi konusunda vatandaşın sabırlı olmasını da isteyen Helvacıoğlu, “Yıllardır süregelen alışkanlıklar var, bunları değiştirmek çok kolay değil. Yolların yönünü değiştirmek ve yeniden planlamalar yapmak kolay değil. Keşan’ın trafiği 40 bin nüfusa göre planlanmış. Bunun değişmesi lazım. Keşan’ın nüfusu gece 60 bin ise gündüz 100 bin kişi oluyor. Yazın bu nüfus ikiye katlanıyor. Radikal kararlar alarak düzenlemeler yapacağız. Vatandaşlarımız da alışkanlıklarından vazgeçmeli. İstediğimiz yerde park edemeyiz. Yol güzergahları uzayabilir. Şu anda eleştiriler var ama Keşan trafiği rahatlamaya başladı. Şu anda %10’luk bir düzenleme yapıldı ve %30-40’lık bir trafik rahatlaması söz konusu. Deneme yanılma yöntemini uygulayabiliriz, bazı yerlerde uygulamadan geri adım da atabiliriz. Trafik uygulaması çözüme ulaşıncaya kadar kararlı bir şekilde yürüyecek. Bu da 1,5-2 aylık bir süreç. Biz her şeyiyle hazırız, vatandaşlarımızdan da sabır bekliyoruz. Yayalarımız yaya geçitlerini kullanmalı. İstediğimiz yere park etmek ve yaya olarak geçmek özgürlük değil, şehircilik değil, medeniyet değil. Şehirde kural olacak, herkes de kurallara uyacak.” dedi.

Parkomat uygulamasının süresinin 2020 Mayıs ayında biteceğini de kaydeden Başkan Helvacıoğlu, “Parkomat bitmediği sürece istediğimiz bazı uygulamaları şehir içinde yapamayacağız. Parkomat bitince bazı yollar tek yönlü olacak, kaldırımlar genişleyecek. İki şeritli olan yerlerin bazıları tek şeride düşecek. Kaldırımlar genişleyince yayalar da rahatlayacak.” şeklinde konuştu.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ