Reklam
Reklam

RASİM ERGENE VE ÖZEL BAHÇEŞEHİR’DEN BÜYÜK BAŞARI

RASİM ERGENE VE ÖZEL BAHÇEŞEHİR’DEN BÜYÜK BAŞARI
  • 31.03.2022
Reklam

TÜBİTAK Bilim İnsanları Destek Programları Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘16. Ortaokul  Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın İstanbul-Avrupa bölge aşaması proje değerlendirmelerinde Keşan’lı öğrencilerin 3 projesi derece aldı.

Trakya genelinde birçok projenin katıldığı yarışmada, Edirne genelinde sadece Keşan’daki okullar derece alabildi.

İstanbul-Avrupa bölge aşaması proje değerlendirmelerine Keşan’dan Rasim Ergene Ortaokulu (2 proje), Özel Bahçeşehir Ortaokulu (1 proje) ve Yekta Baydar Ortaokulu (2 proje) öğrencileri katıldı.

Yarışmada yapılan değerlendirmede, Rasim Ergene Ortaokulu ‘Değerler Eğitimi Dalı’nda bölge 1.si, Rasim Ergene Ortaokulu ‘Teknoloji Tasarım Dalı’nda bölge 3.sü ve Özel Bahçeşehir Ortaokulu da ‘Fizik Dalı’nda bölge 3.sü oldu. Yarışmaya ‘Türkçe Kültürel Miras’ ve ‘Türkçe Dil Anlatım’ alanındaki 2 projesi ile katılan Yekta Baydar Okulu öğrencileri ise her ne kadar derece alamasalar da projeleriyle kendilerine hayran bıraktı.

Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, başta Keşan olmak üzere Edirne’nin eğitimdeki başarısını bir kez daha ortaya koyan öğrencileri kutladı.

Saz, “Bilime katkı sağlayan, özgün ve heyecan dolu etkinlikler hazırlayarak projeleri ile okullarına, Keşan’ımıza ve Edirne’mize gurur yaşatan tüm öğrenci, öğretmen ve emeği geçenleri tebrik eder, Türkiye finallerinde başarılar dileriz.” dedi.

Yarışmada başarı elde eden öğrenciler şöyle:

Değerler Eğitimi Dalı’nda ‘BOZKIRIN TEZENESİ NEŞET ERTAŞ TÜRKÜLERİNİN DEĞERLER

EĞİTİMİNDE ETKİSİNİN İNCELENMESİ’ projesiyle bölge 1.si, Rasim Ergene Ortaokulu öğrencileri Abdullah Ata Çelikkut ve Gökay Yumuşak.

Fizik Dalı’nda ‘ARDUNİO DESTEKLİ ÇARPMA ÖNLEYİCİ HAVA YASTIĞI’ projesiyle bölge 3.sü, Özel Keşan Bahçeşehir Ortaokulu öğrencileri Toygu Ulaş Koç ve Güneş Yavaş.

Teknoloji Tasarım Dalı’nda ‘GAZLARIN ANİ GENİŞLEME ÖZELLİĞİNDEN YARARLANARAK DIŞARIDAN GELEN SOĞUK HAVAYI ISITAN DOĞALGAZ MENFEZİ’ projesiyle bölge 3.sü Rasim Ergene Ortaokulu öğrencileri Tuna Salmaz ve Hazal Berrak Karakaş.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ