Reklam
Reklam

ŞAPÇI, BELEDİYE MECLİSİNDE GÖRÜŞÜLECEK İMAR PLANLARI REVİZYONUNA DİKKAT ÇEKTİ

ŞAPÇI, BELEDİYE MECLİSİNDE GÖRÜŞÜLECEK İMAR PLANLARI REVİZYONUNA DİKKAT ÇEKTİ
  • 02.11.2019
Reklam

Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Keşan Belediye Meclisinin Kasım ayı olağan toplantısı gündeminde yer alan imar planları konusuna dikkat çekti.

Esnaf kazanımı açısında imar planlarının olumlu göründüğüne işaret eden Şapçı, “Süregelen imar planı problemleri konusunda belediye meclisinin ortak çözüm bulacağını düşünüyorum.” dedi.

İsmail Şapçı, “İş dünyası olarak bir süredir takipte olduğumuz, tüm esnaf ve yatırımcılarımızla toplantılar yaparak belediyeye ilettiğimiz imar planlarının düzeltilmesinin bu ay ki meclis gündeminde olması bizleri sevindirdi. Bu nedenle öncelikle Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na, tüm meclis üyelerine ve konuyla ilgili çalışma yapan tüm belediye personeline teşekkür ediyoruz. Keşan’ın doğru gelişimi ve büyümesi için birliktelik önemli.” şeklinde konuştu.

Şapçı, şunları ifade etti: “Keşan hızla büyüyor ve her geçen gün yeni işyerlerine, çarşı merkezlerine ihtiyaç duyuyor. Yakın zamanda Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Trakya Üniversitesinin yeni bölümleri ve yeni ulusal projeler ile Keşan nüfusu olağan hızından daha hızlı bir şekilde artması bekleniyor. Keşan Belediyesi planlamalarında bile nüfusumuz 2030 yılında 100 binin üzerinde öngörülüyor. Bunlar göz önünde bulundurulup sadece iki caddedeki imar planlarında var olan çekme probleminin düzeltilmesi değil, bu planın Anafartalar Caddesi, Kurtuluş Caddesi ve hatta tüm Keşan’da uygulanması gerekmektedir. Eğer alınacak karar bu yönde ilerlemiş ise bu karar Keşan’ın ekonomisine mevcut halinden daha fazla menfaat sağlayacağı aşikardır.

Biz iş dünyası olarak şuna inanıyoruz ki; ticaret, sanayi ve yatırımlar olmazsa diğer faaliyetlerde anlam kazanmaz ve hatta kaynak bulamaz. Bu nedenle hepimiz Keşan’daki ticareti üst seviyelere çekmek için çaba harcamalıyız. Bildiğimiz üzere ekonomi anlamında zor günler yaşadığımız bu dönemde imar planlarında zarar görebilme ihtimali olan tüm esnaflarımızın eve bir parça ekmek götürme derdinde olduklarını unutmamalı ve yatırımcılarımızın da Keşan’a yeni yatırımlar yapmakta imtina etmemelerini sağlamalıyız.

Umarım çekincelerimizin yersiz olduğunu bu ay ki mecliste hep beraber görürüz. Bu bağlamda Keşan Belediye Meclisinin alacağı kararların bölgemize hayırlı olmasını temenni ederiz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ