Reklam
Reklam

ŞAPÇI: “HİZMET VE FAALİYETLERİ EL BİRLİĞİ İLE BUGÜNLERE KADAR ARTTIRARAK GETİRDİK”

ŞAPÇI: “HİZMET VE FAALİYETLERİ EL BİRLİĞİ İLE BUGÜNLERE KADAR ARTTIRARAK GETİRDİK”
  • 17.11.2023
Reklam

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası)’nun kuruluşunun 65. yıldönümü nedeniyle bugün program düzenlendi.

Kuruluş yıldönümü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Saat 11.00’de başlayan törene Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan TSO Meclis Başkanı Ahmet Koru, Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Keşan Ticaret Borsası Meclis Başkanı Kemalettin Uslu, Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Kaymaz, İpsala Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Sezer ile oda ve borsa yöneticileri katıldı.

Törende, Koru ve Şapçı tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmayı da İsmail Şapçı yaptı.

Şapçı şunları ifade etti: “Keşan Ticaret ve Sanayi Odası olarak geçmişten günümüze ticaret, sanayi, tarım ve turizm alanlarımız da bölgemizi geliştirecek hizmet ve faaliyetleri el birliği ile bugünlere kadar arttırarak getirdik. Cumhuriyetimizin 100. yılında ve odamızın kuruluşunun 65. yılında yenilikçi, sürdürülebilir aktif hizmet anlayışı ile değerli üyelerimize en iyi hizmet imkânlarını sunmanın gayesi içerisindeyiz. 

Bölgemizde çalışmalarımızı titizlik ile sürdürerek, geçmişten gelen tecrübeli kurum kültürümüzü, daha da ileriye taşıyacak faaliyetleri, 1958’den beridir hayata bir bir geçirmeye devam ediyoruz. İnanıyorum ki ilerleyen zamanlarda bu bayrağı bizlerden başkaları devralarak, daha da ileriye taşıyacaktır.

Dönemimizde meclisimiz, yönetim kurulumuz, genç ve kadın girişimcilerimiz ve komitelerimiz ile koordineli bir şekilde çalışarak, Keşan’ımıza, İpsala’mıza ve Enez’imize katkı ve değer sağlayacak önemli projelerin bir kısmını hayata geçirdik, devam eden projelerimize kısa sürede tamamlayıp hayata geçireceğiz. Bilindiği üzere sorumlu olduğumuz Keşan ve İpsala ilçelerimize iki organize sanayi bölgesi kazandırdık. Keşan Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgemiz ve İpsala Organize Sanayi Bölgemiz de hayırlısı ile ön tahsis başvurularının alımlarına başladık. İnanıyorum ki kısa sürede yıllardır ilçelerimiz için hayal olan iş ve istihdam olanaklarına nefes olacak olan OSB yatırımlarımız kısa sürede faaliyete geçecektir.

Bunların yanı sıra İpsala’da bulunan İbrahim Girgin Tır Parkımızı bölgemize kazandırarak yurt dışı çıkışlarında yaşanan trafik yoğunluğuna çözüm olduk, aynı zamanda mobil gümrükleme hizmetini de kazandırarak onlarca kilometre yol gidip gelmelerinin ve beklemelerin önüne geçmiş olduk.

Keşan TSO olarak eğitime daima önem verdik, bu hususta Keşan’da; Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizi ve Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizi kazandırdık. Aynı zamanda meslek liselerimize Avrupa Birliği Projeleri yazarak, okullarımızda son teknoloji, ekipman, doküman ve materyallere kıymetli öğrencilerimizin ulaşmalarını sağladık.

Son olarak dönemimizde birlik ve beraberliğin ön planda olacağı zamanlarımızın olması dileğiyle, Keşan Ticaret ve Sanayi Odamızın Kuruluşu’nun 65. yılının bölgemize, üyelerimize ve bizlere hayırlı ve uğurlu olmasını temenni eder, bizlere vakit ayırdığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.”

Konuşmanın ardından tören sona erdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ