Reklam
Reklam

SARIKEÇE: “BÖYLE GİDERSE KENDİ ÜLKEMİZDE AZINLIK DURUMUNA DÜŞECEĞİZ”

SARIKEÇE: “BÖYLE GİDERSE KENDİ ÜLKEMİZDE AZINLIK DURUMUNA DÜŞECEĞİZ”
  • 01.08.2021
Reklam

Saros’a Adalet mitingine HDP’li milletvekilinin katılmasıyla ilgili AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’ın eleştirilerine bir cevap da İYİ Parti Keşan İlçe Başkanlığı’ndan geldi.

Toplantıda konuşan İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, ülke ve Keşan gündemiyle ilgili bazı konularda görüş belirtirken, HDP’li milletvekilinin Keşan’daki mitinge katılması üzerinden İYİ Parti’yi eleştiren Milletvekili Fatma Aksal ve AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç’a cevabı ise İYİ Parti Keşan Çocuk Kolları Başkanı Alper Buğra Şimşek verdi.

İYİ Parti İlçe Başkanlığı’nda gerçekleştirilen ve saat 14.30 sıralarında başlayan basın toplantısına, İYİ Parti Keşan Kadın Kolları Başkanı Ayşe Deniz de katıldı.

Toplantıda konuşmasına geçmiş Kurban Bayramı’nı kutlayarak başlayan Zafer Sarıkeçe, dini bayramların artık tatil olarak görüldüğünü söyledi ve yeni nesle dini bayramların maneviyatının aktarılması gerektiğine dikkat çekti.

Vaka sayılarının giderek arttığını vurgulayan Sarıkeçe, “Aşı olayım mı olmayım mı?” konusunun geçilip, bir an önce aşı olunması gerektiğini kaydetti.

Sözlerinin devamında Saros Sahilleri’ne değinen Zafer Sarıkeçe, “El birliği ile bu canım memleketin içine ettik. Şimdi de nasıl toparlarız, nasıl düze çıkarız diye düşünüyoruz. Tek adam rejimi nasılsa bu ülkede, Keşan’da da tek adam rejimiyle bu hale gelindi. Sayın Helvacıoğlu’nun ticaret odasındaki başkanlığı döneminde başladı bu fikirler ortaya atılmaya. Keşan ortak akılla yönetilmediği sürece bu sonuçtan kaçınılamaz.” dedi.

Ülkenin yanlış politikalarla yönetildiğini belirten ve sığınmacıların giderek arttığına dikkat çeken Sarıkeçe, “Böyle giderse kendi ülkemizde azınlık durumuna düşeceğiz. Bizim kullandığımız oyların da bir anlamı kalmayacak. Amaç ülkedeki Türk vatandaşlarını azınlık durumuna düşürmek mi?” şeklinde konuştu.

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ve AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç’ın, HDP’li milletvekilinin Saros’a Adalet Mitingi’ne katıldığı, Zafer Sarıkeçe ve Millet İttifakı’nın bu vekil ile birlikte yürüğünü yöndeki eleştirilerine değindi.

Organizasyonunu kendileri yapmadıklarını ve Saros’a sahip çıkmak adına mitinge katıldıklarının altını çizen Sarıçeke, “Ben miting alanında HDP’li milletvekili geldiğini görmedim. Geleceğini ve geldiğini de bilmiyordum. Sayın Aksal’a buradan iki cümle söylemek istiyorum. İYİ Parti iyi gidiyor. Bizim duruşumuz ve görüşümüz nettir. Burada yapılmak istenen İYİ Parti’nin önünü kesmektir. Zaten Sayın Fatma Aksal ve Sayın Gürcan Kılınç’a halkımız sosyal medyada cevabını vermiştir.” diye konuştu.

Zafer Sarıkeçe konuyla ilgili partiye yöneltilen eleştirilere yanıtı İYİ Parti Keşan Çocuk Kolları Başkanı Alper Buğra Şimşek vereceğini belirterek, sözü Şimşek’e bıraktı.

ŞİMŞEK: “BİR KEZ DE BEN HDP İLE BİR BAĞIMIZIN OLMADIĞINI BEYAN EDİYORUM”

İYİ Parti Keşan Çocuk Kolları Başkanı Alper Buğra Şimşek, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ve AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç’a şöyle cevap verdi: “Ben Çocuk Kolları Başkanı Alper Buğra Şimşek. Geçtiğimiz günlerde Sayın vekilimiz Fatma Alsal ve yine AKP İlçe Başkanı Gürcan Kılınç beyin yazılı açıklamasından sonra bu toplantıyı ve canlı yayını yapma kararı aldık. Gerek Genel Başkanımız Meral Akşener’in gerekse yetkili kurullarımızın, terörün her türlüsünü lanetlediği, terörü lanetlemeyen HDP ile hiçbir ittifakımızın olmaması için bir kez de ben HDP ile bir bağımızın olmadığını beyan ediyorum.

Tüm hemşehrilerimi saygı ile selamlıyorum.

Ne Mutlu Türküm diyene!”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ