Reklam
Reklam

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINDA EVLERE SERVİS YAPARKEN YAKALANDI

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINDA EVLERE SERVİS YAPARKEN YAKALANDI
  • 10.02.2021
Reklam

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, geçtiğimiz hafta uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında, ilçe merkezindeki farklı noktalarda yaya ve araçlar üzerinde denetim yapıldı.

5 Şubat 2021 Cuma günü saat 21.00’de başlayan sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında yapılan denetimlerde; seyir halinde olan bir araç durduruldu. Araçta yapılan kontrolde; ön yolcu koltuğu ve ön yolcu koltuğu paspası üzerinde toplam 3 adet paketlenmiş halde siyah renkli poşet içerisinde 6 adet bira, 1 adet viski , 2 adet sigara, 1 adet kuruyemiş, 1 adet patates cipsi olduğu görüldü.

Araç sürücüsünün market çalışanı olduğu, iş yeri kapalı olması gerektiği halde telefon ile sipariş üzerine müşterilerin ikametlerine içki satışı yaptığı gerekçesiyle, TAPDK ile ilgili mevzuata aykırı olarak işlem yapıldı. Yine bahse konu  iş yerlerine ilişkin, yayımlanan genelgeler kapsamında alınan İlçe Hıfzısıhha Kurulu kararlarına  muhalefetten (ürün ve malzeme satışının yasak olduğu saatlerde satış işlemi gerçekleştirmesi)  gerekli cezai işlem için,  ilgili kurumla gerekli yazışmalar yapıldı.

Ayrıca mazeretsiz şekilde sokağa çıktığı gerekçesi ile U.Y’ye 3150 TL idari ceza kesildi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ