Reklam
Reklam

TEHLİKENİN FARKINDA MISINIZ?!

Neşe Tosun
Neşe Tosun
  • 23.07.2019

Keşan’dan petrol gibi uyuşturucu madde fışkırıyor!.. Her gün bir kişinin değil, birkaç, bazen 5-10 kişinin yapılan üst aramasında uyuşturucu madde bulunuyor… Artık o 2-3 liraya satılan bonzailerden de değil, esrar ve eroin çıkıyor!..

2-3 TL için kendileri ile birlikte ailelerini de perişan eden bağımlılar, esrar ve eroin temin etmek için acep ne yapıyor!.. Bu esrar ve eroin öyle 3-5 TL’ye de temin edilemiyor…

Peki bu kadar bağımlı varken, bunlar her gün tespit edilirken, satıcılar nerede dolaşıyor!.. Bu bağımlılara uyuşturucu maddeyi ışınla mı yolluyor!.. Yoksa sihirli değnekleri var da, görünmez kılığına girip mi pazarlıyor!..

Soruyorum ve cevap bekliyorum… Şu bir ay içinde elle tutulur bir operasyon yapıldı mı? Ben ‘Hayır’ diyorum, çünkü bir evin tuvalet duvarına gizlenmiş bir miktar uyuşturucu madde bulundu sadece ve tacirlere yönelik yapılan tek operasyon da bu oldu… Onun harici hepsi içicilere yönelik yapıldı!..

Keşan’ı yönetenler… Konuyla alakalı birimler… Eroin ve esrar bonzaiye benzemez… Tehlikenin farkındasınızdır umarım!.. Son yıllarda yaşanan bonzai vakalarından dolayı birçok aile perişan oldu… Evlatlarının yaşadığı duruma mı yansınlar yoksa ocaklarının sönme noktasına geldiğine mi… Madde etkisiyle ana-babasına bıçak çeken oldu, silah dayayan oldu, hırsızlık yapan oldu, vurup-kıran oldu… Evlatlarını takip etmek için işinden aşından olan ana-babalar oldu… Ancak bir arpa boyu yol alınamadığına karşın bir de daha tehlikeli bir durumla karşı karşıya kaldık!.. Çoğu zaman aileler suçlandı, evlatlarına sahip olamadıkları söylendi… Ne yapacaktı aileler, her adımlarını takip mi edecekti!.. Hiçbir ana-baba evladına karşı ilgisiz olamaz ama hayatlarını idame ettirmek için de çalışmak zorundalar… İşini bırakanı da oldu, başından ayrılmayanı da, tedavi için elinden geleni yapanı da… Ancak siz bu satıcıları ele geçirmediğiniz sürece, birini kurtarırken, 10’u bu illete yakalandı… Bunlar yaz aylarında da hortlamadı!.. Kış aylarında da vardı ama kenar kuytu köşelerde sızdıkları için basına pek yansımadı…

Satıcılar ise bir alınlarına ‘Biz satıcıyız!’ yazısı yapıştırmadıkları kaldı!.. Bağıra bağıra satıyoruz dediler, ama bir suçüstü edilemediler!..

Edin efendiler edin… Bu bağıra bağıra ‘Ben buradayım!’ deyip de alay eder gibi gençlerimizi zehirleyenleri, vicdansız alçakları, Allah’tan korkmayanları, zehir parasını kursaklarından geçirenleri, evlatlarımızı da aileleri de perişan edenleri yakalayın ve en ağır şekilde cezalandırın!..

Bu işin şakası yok… Toplantı yapmakla, seminer düzenlemekle, fikir alışverişi yapmakla bu işler yürümez!.. Ne yapacaksanız, nasıl bir yol izleyecekseniz, gizli kapaklı yapın ve kimseyi bilgilendirmeyin ki, kuşlar uçurmasın, satıcılar da rota değiştirmesin!.. Bir an önce kendinize gelmeniz dileğiyle!.. Saygılar benden tüm Keşan’ı yönetenlere…

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ