Reklam
Reklam

TEKİRDAĞ’DA, 4 GÜNLÜK SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI UYGULANMAYACAK

TEKİRDAĞ’DA, 4 GÜNLÜK SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI UYGULANMAYACAK
  • 12.05.2020
Reklam

İçişleri Bakanlığının seyahat kısıtlamasını kaldırdığı Tekirdağ’daki yazlıklarına gelenlerden izin belgesi olmayanlar, jandarma tarafından geri çevrildi.
Corona virüsü salgını tedbirleri kapsamında 30 Büyükşehir ve Zonguldak ile birlikte seyahat kısıtlamasının bulunduğu Tekirdağ’da, kısıtlama dün gece yarısından itibaren kaldırıldı.

Tekirdağ Valiliği de bugün yaptığı açıklamada, kentte 16-17-18-19 Mayıs’ta sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanmayacağı da açıklandı.
Tekirdağ’a seyahat kısıtlamasının kaldırılmasını yanlış anlayan birçok kişi İstanbul’dan kentin Marmara Denizi kıyısındaki yazlıklarına gelmek için yola çıktı. Tekirdağ’ın Marmara Ereğlisi ilçesine sınır İstanbul’un Silivri ilçesi Gümüşyaka Mahallesi’ndeki uygulama noktasında jandarma ekipleri denetimlerini sürdürüyor. Jandarma ekipleri, kontrolleri sırasında seyahat belgesi olmadan Tekirdağ’a giriş yapmak isteyen vatandaşları geri çevirdi.
İstanbul’dan Tekirdağ’daki yazlığına gelmek isteyen Ersin Hisar, “Ben seyahatler açıldı diye biliyordum ve o yüzden yazlığıma geliyordum. Seyahat belgem yok o yüzden geri döneceğiz.” dedi.

TEKİRDAĞ’DA, 4 GÜNLÜK SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI UYGULANMAYACAK

Tekirdağ Valiliğince kentte 16-17-18-19 Mayıs’ta sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanmayacağı açıklandı.
Tekirdağ Valiliği’nden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde alınan karar ve İçişleri Bakanlığı genelgesi ile Tekirdağ’da giriş ve çıkış kısıtlamasının kaldırıldığı belirtildi. Açıklamada; 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasına da değinilerek, “Bu kapsamda 16-17-18-19 Mayıs 2020 tarihlerinde Büyükşehirlerde uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması da Tekirdağ ilinde uygulanmayacaktır. Buna bağlı olarak hafta içinde açık olan yerler, anılan tarihlerde de aynı kurallarla açık olabileceklerdir. Tekirdağ ilinde sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanmayacak olması corona virüsü yayılması tehdidinin geçtiği anlamına gelmemektedir. Değerli hemşehrilerimizin kişisel hijyen, maske takma mecburiyeti ve sosyal mesafe kuralına uymak suretiyle öncelikle kendilerini ve çevrelerini korumaları, koronavirüs salgını ile mücadeleye destek olmaları önem arz etmektedir.” denildi. (DHA)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ