Reklam
Reklam

THK’NIN KURULUŞUNUN 95. YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

THK’NIN KURULUŞUNUN 95. YILDÖNÜMÜ KUTLANDI
  • 16.02.2020
Reklam

Türk Hava Kurumu (THK)’nun kuruluşunun 95. yıldönümü, bugün ülke genelinde olduğu gibi Keşan’da da düzenlenen programla kutlandı.

THK Keşan Şubesi tarafından düzenlenen ve Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen program, saat 10.30’da başladı.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından, THK Keşan Şubesi Başkanı Hidayet Başar tarafından, Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Burada kısa bir konuşma yapan Başar, şunları dile getirdi: “16 Şubat 1925 yılında Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘İstikbal Göklerdedir’ sloganıyla ilk kıvılcım yakılan ve ‘Teyyare Cemiyeti’ adıyla kuruluşu yapılan ‘Türk Hava Kurumu’, ilçemizin düşman işgalinden kurtuluşundan sonra ilk Belediye Başkanı ve Keşan Müftüsü olan merhum Raşit Efendi ve arkadaşları tarafından 31 Mayıs 1925 tarihinde kurulmuştur. Türk Hava Kurumu günümüze kadar devam etmiş ve şuanda 95. kuruluş yıldönümünü kutluyoruz.

Türk Hava Kurumu ‘İstikbal Göklerdedir’ sloganıyla yakışır bir biçimde, insanların hacılık ve uçuş tutkusunu canlandırmak için eğitim merkezlerinde ve Türk Hava Kurumu Şubesi olan yerlerde kuruluşundan günümüze havacılık özendirmek adıyla ücretsiz olarak model uçak kursları, paraşüt kursların, planör, yamaç paraşütü kursları, yelken kanat kursları olmak üzere yüz binlerce kursiyere kurs vermiş ve vermeye devam etmektedir.

Bizler de Türk Hava Kurumu Keşan Şubesi’nin de bu hizmetlerde bir payı olduğunu düşünerek, hizmetlerine devam eden, bugün var olmasını sağlayan, yarınlarda da var olmaya devam edecek olan insancımız ve çalışmalarımızla Türk Hava Kurumu’nun bu günlere gelmesinde en büyük destekçimiz olan Keşan ve bölgemiz halkına sonsuz sevgi, saygı ve en derin şükranlarımızla, Türk Hava Kurumu’nun 95. kuruluş yıldönümü kutlu olsun.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ