Reklam
Reklam

TOKLUOĞLU: “ALLAH’A ANT OLSUN Kİ BİZE İNANAN KİMSESİZLERİ MAHCUP ETMEYECEĞİZ”

TOKLUOĞLU: “ALLAH’A ANT OLSUN Kİ BİZE İNANAN KİMSESİZLERİ MAHCUP ETMEYECEĞİZ”
  • 10.10.2023
Reklam

MHP (Milliyetçi Hareket Partisi) Edirne İl Başkanlığının 14’üncü Olağan İl Kongresi gerçekleştirildi.

Kongreye Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, Kilis Milletvekili Mustafa Demir, MHP MYK Üyesi Yavuz Tellioğlu, Türk Hukuk Enstitüsü Temsilcisi İbrahim Guştur, MHP Eski İl Başkanı Zakir Tercan, AK Parti İl Başkanı Belgin İba, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Engin Makak, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Havsa Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan, MHP ilçe başkanları, MHP kadın kolları, muhtarlar, sendika temsilcileri, MHP üyeleri katıldı.

Yoklamanın alınması ve açılış konuşmaları ile başlayan kongre, saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı’nın okunması ve divan heyetinin seçilmesiyle devam etti.

Divan Heyetine, MHP MYK Üyesi Yavuz Tellioğlu, Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, Kilis Milletvekili Mustafa Demir, Türk Hukuk Enstitüsü İbrahim Guştur ve MHP İl Sekreteri Arzu Enginar seçildi.

Kongrede konuşan ve MHP’de il başkanı olmanın yeri geldiğinde çocuğunu yalnız bırakmak demek olduğunu dile getiren Kilis Milletvekili Mustafa Demir, “Yeri geldiğinde eşini evde tek bırakmaktır. Ben 3 yıl boyunca il başkanlığı yaptım. Yeri geldiğinde çocuğumuz hasta olduğunda göremediğimiz günler oldu ama inandığımız bir dava vardı. Bu davayı daha yükseğe çıkarmak için ailemizden eşimizden çevremizde fedakârlık ettiklerimiz oldu. Emre Başkanımız bu fedakarlığa hazırım diyor, biz de kendisini tebrik ediyoruz.” ifadelerini kulandı.

Kongrede konuşan MHP önceki dönem İl Başkanı Zakir Tercan, verdikleri desteklerden dolayı AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba’ya teşekkür etti.

MHP Edirne yeni İl Başkanı seçilen Emre Tokluoğlu da “Kongremiz sonucunda tek kazananın davamızdır. Yaratmış olduğumuz bu birlik beraberlik yarından itibaren başlayacak olan çalışmalarımızla kendini gösterecektir. Allah’a ant olsun ki bize inananları, sırtını bize yaslayanları kendi hak adalet davasında bize umut bağlayanları sahipsizleri mağdurları, ezilenleri kenara itilenleri kimsesizleri mahcup etmeyeceğiz.” dedi.

Konuşmaların ardından MHP İl Başkanı Emre Tokluoğlu ve yönetimi tanıtıldı.

Yönetim Kurulu:

Fatma Bubektaş, Gül Şengül, Elif Gamze Karacan, Hafife Balkan Delen, Yiğit Cem Bubektaş, Mehmet Ali Fidan, Mesut Bacanlı, Ethem Midilli, Emre Akan, Mehmet Akgün, Ufuk Korkut, Celal Özer, Ahmet Subölen, Kasım Akbulut, Mevlüt Kara, Sadık Sarıkeçe, Ömer Dindoruk, Müsamettin Türkşen, İlkay Eken, İsmet Görgülü.

Disiplin Kurulu:

Ahmet Kütle, Ali Bubektaş, Alper Topçuoğlu, Turgay Cankaflı, Cevat Irgaş, Ersin Çetin, Derya Özer yer alırken, Üst Kurul Delegeleri ise Emre Tokluoğlu, Oğuzhan Özcan Altınel, Adnan İnan, Aydemir Arslan, Ahmet Kütle.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ