Reklam
Reklam

TUNÇ: “BUGÜN KADAR 70’İN ÜZERİNDE İSTİHDAM SAĞLANDI”

TUNÇ: “BUGÜN KADAR 70’İN ÜZERİNDE İSTİHDAM SAĞLANDI”
  • 15.09.2022
Reklam

KOSGEB’in Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı’ndan Keşan Ticaret ve Sanayi Odası’nın 4 üyesi daha faydalandı. Destek programı sayesinde 10 kişi daha istihdam edilmiş oldu.

Konuyla ilgili Keşan TSO’da basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya; Keşan TSO Akreditasyon Sorumlusu ve KOSGEB Temsilcisi Kadir Can Tunç, İstihdam Kredisi’nden faydalanan Mahmut Kaymaz, Oğuz Erdinç, Sedat Dönmez ve Abdul Selim Duman katıldı

“KREDİYE BAŞVURULAR HALA DEVAM EDİYOR”

Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı’nın kapsamı hakkında bilgilendirmede bulunan Tunç, şunları ifade etti: “İstihdam kredisi tüm sektörleri kapsıyor. Bu krediden faydalanmak için firmaların SGK ve vergi borcu bulunmaması gerekiyor. Kişi başı 125 bin TL, sağlanacak ilave istihdam kadın ise ayrıca 10 bin TL veriliyor. İşletmelerimiz maksimum 5 kişi ve 675 bit TL’den faydalanabiliyor. Burada ödeme sistemi de faizsiz, 2 yıl ödemesiz, 2 yıl sonra da 2 yıl vadeyle ödeme olanağıdır. Yararlanma koşulları kapsamında; iş veren 2019 net satış hasılatı 75 bin TL ve üzerinde olması gerekiyor. 2021 yılı ortalaması da aktif olarak devam etmesi gerekiyor. Faydalanabilecek işçilerde de 40 yaşının altında, son 3 yılda 180 günden fazla sigortası olmaması, meslek lisesi, 2 veya 4 yıllık üniversite mezunu şartlarını taşıyor olması gerekiyor. Bugün kadar KOSGEB desteği ile toplam 7.5 milyon TL üzerinde finansal kaynak sağladık. Piyasada da 70’in üzerinde istihdam sağlandı. Bu krediye başvurular hala devam ediyor. Başvuru, 10 Ekim 2022 tarihinde kadar online olarak devam ediyor.”

Daha sonra konuşan Mahmut Kaymaz, İstihdam Kredisi kapsamında 5 eğitimciyi bünyelerine katarak istihdam sağladıklarını söyledi. Oğuz Erdinç, İstihdam Kredisi ile 1 ziraat mühendisini işletme bünyesine kazandırdıklarını söyledi. Serhat Dönmez, işletmesinde 1 kişiyi daha istihdam etti. Abdul Selim Duman ise işletmesinin üretim departmanına 2 kişini katarak, İstihdam Kredisi ile Keşan’ın istihdamına katkıda bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ