Reklam
Reklam

“UNUTMA KADINLAR HAYATIN GÜCÜ VE GÜZELLİĞİDİR

“UNUTMA KADINLAR HAYATIN GÜCÜ VE GÜZELLİĞİDİR
  • 26.11.2023
Reklam

AK  Parti Kadın Kolları Başkanı Nuriye Altın, ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslar arası Mücadele Günü’ nedeniyle yazılı açıklama yaptı.

Altın’ın açıklaması şöyle: “Kadına yönelik şiddetin toplumumuz için kabul edilemez bir sorun olduğunu net bir şekilde yıllardır ifade ettiğimiz en temel konularımızdan biri. Kadına şiddetle mücadelede kararlı bir duruş sergileyerek, toplumsal bilinçlenmeyi ve koruma önlemlerini artırmayı hedefledik.

Kadına yönelik şiddet, sadece bir bireyin değil, tüm toplumumuzun sorunudur. AK Parti olarak bu sorunla mücadelede yasal düzenlemeleri destekledik ve gerekli adımları atmaya devam ettik. Kadınların güvenliğini sağlamak için yasaların sıkı bir şekilde uygulanması ve şiddetin her türlüsüne karşı sıfır tolerans politikası izlenmesi gerektiğine inandık.

Kadına şiddeti durdurmak için toplumsal farkındalık oluşturma çabalarını da destekledik. Eğitim, bilinçlendirme kampanyaları ve sosyal deste mekanizmaları aracılığıyla kadınların haklarını savunuyor ve koruyoruz. Kadına yönelik şiddeti önlemek için toplumun her kesimini harekete geçirmek ve şiddeti durdurmak için ortak bir çaba sarf etmek hepimiz için önemlidir.

Kadına şiddete karşı mücadelede sadece politik bir taahhüt değil, aynı zamanda toplumsal bir sorumluluk taşıyoruz. Toplumun tüm kesimlerini kucaklayarak, kadına şiddetin sona erdirilmesi için ortak bir çaba göstermeliyiz. Bu mücadeleye destek verirken toplumun duyarlılığını artırarak ve kadınların güvenliğini sağlayarak, daha adil ve eşit bir toplum için çalışmaya devam edeceğiz.

Toplumun sağlam bir temeli, kadınların gücü, özverisi ve katkılarıyla oluşur; çünkü kadınlar, bir toplumun ilerlemesi ve gelişmesinde hayati bir rol oynarlar.

Kadına şiddete karşı durarak, herkesin eşit ve güvenli bir yaşam sürdürebileceği bir toplum için birlikte hareket etmeliyiz.

Sende HAYIR de. ‘Kades ihbar hattını bireysel olarak yükleyebilir, ihbar için 155 e başvurabilirsiniz’

Unutma kadınlar hayatın gücü ve güzelliğidir.

Hak ettikleri sevgidir.

Bu duygu ve düşüncelerimle 25 Kasım Kadına yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nün şiddetin her türlüsünün karşısında olan bir toplum bilinci oluşmasına vesile olmasını temenni ediyor, tüm kadınlarımızın sağlıklı, mutlu ve sevgi dolu hiçbir şiddete maruz kalmadan yaşamalarını diliyorum.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ