Reklam
Reklam

VAKA YOKKEN ÇARŞI MERKEZİNDE YAPILAN UYGULAMALAR ŞİMDİ NEDEN YOK?

VAKA YOKKEN ÇARŞI MERKEZİNDE YAPILAN UYGULAMALAR ŞİMDİ NEDEN YOK?
  • 13.12.2020
Reklam

Keşanlı vatandaşlar tarafından en yoğun olarak kullanılan Ziraat Bankası Keşan Şubesi ATM’leri ve PTT Keşan Şubesi’nin bulunduğu Namazgâh Geçidi Sokak’ın pandemi döneminde araç trafiğine kapatılması istendi.

Bu sokak üzerinde sıra bekleyen vatandaşlar, zaman zaman araçların geçmesi nedeniyle zor anlar yaşıyor.

Yolda biriken suların etrafında, sıra oluşturmaya ve sosyal mesafeye dikkat etmeye çalışan vatandaşların, araçların geçmesi anında kenara çekildiği ve sosyal mesafenin o anlarda kaybolduğu gözlendi.

Ziraat Bankası Keşan Şubesi ATM’sinde ve PTT girişinde sıra bekleyenlerin sosyal mesafeye uymaları için sokağın belirli saatlerde araç girişlerine kapatılması gerektiği belirten vatandaşlar, Keşan İlçe Hıfzısıhha Kurulunu da göreve davet etti.

VAKA YOKKEN ALINAN ÖNLEMLER ŞİMDİ NEDEN ALINMIYOR?

Dünya genelinde ve ülkemizde olduğu gibi Keşan’da da koronavirüs vakaları giderek armaya devam ederken, çarşı merkezindeki önlemlerin neden kaldırıldığı soruldu.

Pandeminin başladığı dönemde Keşan’daki bazı cadde ile sokaklar trafik ve yaya geçişine kapatılırken, bu kuralların günlük vaka sayısı 3 haneli rakamlara ulaşmasına rağmen şimdilerde neden uygulanmadığı soruldu.

Keşan’da vaka yok denecek kadar azken, çarşı merkezinde banka ve PTT önlerinde sırada bekleyen ve sosyal mesafeye dikkat etmeyen vatandaşlar, Keşan’ın yöneticileri tarafından sık sık ikaz ediliyordu. Bu uygulamaların şimdilerde neden yapılmadığı soruldu.

Pandemiyle mücadelenin sadece iş yerlerini açıp kapatmakla yapılamayacağı belirtilirken, Keşan İlçe Hıfzısıhha Kurulu’nun Ankara’dan gelen kararların dışında, Keşan’a özel karar alması da bekleniyor.

Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz önderliğinde yapılan denetimlerin, habersizce ve daha ciddi gerçekleştirilmesi isteniyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ