Reklam
Reklam

YENİ YÖNETİCİLER DE Mİ PEŞKEŞ ÇEKİYOR?

YENİ YÖNETİCİLER DE Mİ PEŞKEŞ ÇEKİYOR?
  • 01.07.2019
Reklam

Önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda da Erikli Sahilinde organize edilen müzik festivallinin, bazı konularda izni olmadan yapıldığı iddiasında bulunuldu.

Güvenlik açısından Keşan İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından olumsuz görüş belirtilmesine rağmen yapılmak istenen festivale, yasal izinlerin hangi kurum tarafından verildiği soruldu.

Halka açık kumsalda gerçekleştirilen festivalde, kapalı ve açık alkol satışının da nasıl yapılabildiği merak edilen sorular arasında yer aldı.

Konuyla ilgili tepkilerini dile getirenler, izinsiz alkol satışı yapılan ve güvenlik zaafı bulunulan organizasyonla ilgili sorumluluğu hangi kurumun üslendiğini sordu.

Edindiğimiz bilgilere göre, Erikli Sahilindeki müzik festivali gibi organizasyonların yaptım oldu mantığı ile gerçekleştirildiği öğrenilirken, başta kaymakamlık ve belediye olmak üzere resmi kurumların neden müdahalede bulunmadığı soruldu.

YENİ YÖNETİCİLER DE Mİ PEŞKEŞ ÇEKİYOR?

Bazı konularda gerekli izinlerinin bulunmadığı belirtilen festivale, Keşan Belediyesinin destek vermesi de hayretle karşılandı.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinden önce “Erikli Sahili sahipsiz kalmış. Her yeri peşkeş çekilmiş.” diyerek Keşan Belediyesini yönetmeye talip olan ve koltuğa oturan Başkan Mustafa Helvacıoğlu’nun, yasal izinleri eksik olan organizasyona destek vermesi kafalarda soru işareti bıraktı.

İZİN YOK, BİLETLER TÜKENDİ

Tam olarak yasal izinleri alınmadan organizasyon biletlerinin de aylar öncesinden satışa sunulması kafalardaki soru işaretlerini artırdı.

Müzik festivali nedeniyle pansiyonların dolduğu ve bazı yazlıkların da kiralandığı öğrenildi.

TABDK CEZASI NEYE GÖRE KESİLİYOR

Önceki organizasyonlarda alkol satışıyla ilgili TABDK konusunda ilgili kurum tarafından ceza kesildiği belirtildi. Fakat kesilen cezanın büyük bir organizasyon için devede kulak kaldığı ifade edilirken, her yıl bu gibi cezalarla festivalin idare edildiği kaydedildi.

SORUMLULUĞU KİM ÜSLENİYOR?

Keşan’da herhangi bir evrakı eksik olan işletmeye kesmediği cezayı bırakmayan ve hatta ikinci denetiminde kapıya kilidi vuran kurumların, bu gibi büyük organizasyonlara nasıl göz yumduğu soruldu. Küçük esnafa belge eksikliğinde kök söktüren ve neredeyse insanlık kursu belgesi bile istemeye yeltenen kurumların neden yaptırım uygulayamadığı merak ediliyor.

 

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ