Reklam
Reklam

“BEN DE BASINDAN OKUDUM, SORUNUZUN MUHATABI GÜRCAN BAŞKANDIR”

“BEN DE BASINDAN OKUDUM, SORUNUZUN MUHATABI GÜRCAN BAŞKANDIR”
  • 23.02.2020
Reklam

Bugün Artı Çarşı’da kurulan İzzeti İkram Pazarı’nı ziyaret eden AK Parti Edirne Milletvekili ve MKYK Üyesi Fatma Aksal, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Trakya ziyareti kapsamında Keşan’a gelen ve esnafı ziyaret eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşen’in, esnafla yaptığı konuşmalardaki doğal gaz ve elektrik faturalarındaki artışları değerlendirdi.

“AK PARTİ’Yİ KENDİLERİNE ÖRNEK ALIYORLARSA, NE MUTLU BİZE”

AK Parti kurulduğu günden beri her zaman halkın içerisinde olduğunu dile getiren Aksal, Meral Akşener için “Biz nebze de olsa AK Parti’yi kendilerine örnek alıyorlarsa, ne mutlu bize. Hiç birimiz durmuyor, gece gündüz çalışıyoruz.” dedi.

Meral Akşener’in esnaf ziyaretlerinde en çok doğal gaz faturalarındaki artışa değinmesine ise Fatma Aksal şu cevabı verdi: “AK Parti’nin 18 yıllık iktidarında bu ülkenin nereden nereye geldiğini hepimiz biliyor. Meral Akşener doğal gaz faturasından bahsediyor ama AK Parti öncesi doğal bile yoktu. Halkın bu hizmeti kimlerin getirdiğini herkes biliyor. Onlar da muhalefet parti olarak gezeceklerdir, muhalefetin görevidir. Tabii ki iktidarı de eleştirecektir. Ancak eleştirmenin ötesinde ‘Siz ne yaptınız, ne yapacaksınız?’ diye adama da sorarlar.”

“AKŞENER <BİZ BU İTTİFAKTA VARIZ.> DİYEBİLECEK Mİ?”

HDP’li Pervin Buldan’ın bir açıklamada bulunduğunu ve “Artık bu ittifakı saklamanın bir anlamı yok. CHP, İYİ Parti ve HDP ittifakını açıkça söyleyelim.” şeklinde ifadeler kullandığının altını çizen Fatma Aksal, Meral Akşener’e soruyorum Pervin Buldan’ın açıklamasına vereceği cevap nedir? Bu gizli ittifakta olduğunu biliyoruz ancak Meral Akşener de ‘Biz bu ittifakta varız.’ diyebilecek mi?” şeklinde konuştu.

“BEN DE BASINDAN OKUDUM”

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç’ın ilçe kongresinde başkanlığa aday olmayacağı yönünde yaptığı açıklamasıyla ilgili kendisine görüşleri sorulan Aksal, “Ben de basından okudum. O sorunun muhatabı ben değilim. Sorunuzun muhatabı Gürcan başkandır. Biz bir kongre sürecinden geçiyoruz. Kongrelerde belli değişimler olur, bazıları göreve devam eder bazıları etmez. Takdir başkanımındır. Benim bu konuda bir açıklama yapmam doğru değildir.” cevabını verdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ