Reklam
Reklam

“SENİN DE BİR DİKİLİ AĞACIN OLSUN” KAMPANYASINA KEŞAN TSO’DAN TAM DESTEK

“SENİN DE BİR DİKİLİ AĞACIN OLSUN” KAMPANYASINA KEŞAN TSO’DAN TAM DESTEK
  • 11.09.2019
Reklam

Son zamanlarda bölgemizde artan orman yangınlarının ardından Trakya’daki oda ve borsalar harekete geçti.

Trakya Bölgesindeki orman yangınları nedeniyle zarar gören alanların ağaçlandırılması için, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) öncülüğünde “Senin de Bir Dikili Ağacın Olsun” kampanyası başlatıldı.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde başlatılan kampanyaya Edirne Sanayici İşadamları Derneği ve Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) da destek verdi. Kampanyada toplanacak paraların Tarım ve Orman Bakanlığına gönderilerek, yangınlarda zarar gören alanların yeniden ağaçlandırılması hedefleniyor.

ENGİN: “ÇEVREMİZE SAYGILI OLMALI VE DOĞAMIZA SAHİP ÇIKMALIYIZ”

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu üyesi Sevtap Engin de, tahrip olan ormanların en kısa sürede ağaçlandırılacağını dile getirdiği açıklamasında, şunlara yer verdi: “Yaşanan yangınların ardından Türkiye’de hassasiyetini daha da arttığını görmekteyiz. Kaybettiğimiz canların geri gelmeyeceğini bilerek yok olan ağaçlarımızın yerine daha fazla ağaç dikerek gençlerimize daha iyi bir gelecek sunabilmek için çevremize saygılı olmalı ve doğamıza sahip çıkmalıyız. ‘Senin de bir Dikili Ağacın Olsun’ kampanyasında duyarlı halkımızı yanımızda görmek istiyoruz. Ağaçlandırmayı arttırmak için birlik ve beraberlik içinde çalışmalıyız. Daha yaşanabilir, seviyemizin düştüğü noktada da tekrar rehabilite ederek orman yoğunluğunu artırmak için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.”

İNCEOĞLU: “TRAKYA’DA YENİ ORMANLAR OLUŞTURABİLİRİZ”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Keşan TSO Meclis üyesi Önder İnceoğlu, “Keşan’da meydana gelen yangında da 60 dönüme yakın ormanlık alan yandı. Sevindirici olan husus bir insan canına zarar gelmedi. Tabi ki canlılar insanlarla sınırlı değil. Burada birçok ağaç zarar gördü. Buranın ağaçlandırılmasına sponsor olmak için kampanya başlattık. Tabi ki toplayacağımız miktar çok daha fazla olacaktır. Aynı zamanda ağaç ve kereste sektöründen geçimini sağlayan üyelerimiz ve kişiler var. O bölgeyi ağaçlandırdıktan sonra Trakya’da yeni ormanlar ve yeşil alanlar oluşturabiliriz. Başlattığımız bu sosyal sorumluluk projemiz, kampanyamız kapsamında orman ve toprak ekolojisinin ve sektörünün devamlılığını sağlayarak, yeni değerler yaratacağız.” dedi.

Kampanyaya destek olmak isteyenlerin aşağıdaki banka ve hesaba para yatırabilecekleri kaydedildi.

Hesap adı: Edirne Ticaret ve Sanayi Odası, Şube: TC Ziraat Bankası Edirne/Selime Şb, IBAN: TR 4200 0100 2471 3211 1461 51 79

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ