Reklam
Reklam

YER SEÇİMİ VE ÇİZİMLERİ TAMAMLANDI SIRA SAHA ÇALIŞMASINDA

YER SEÇİMİ VE ÇİZİMLERİ TAMAMLANDI SIRA SAHA ÇALIŞMASINDA
  • 01.02.2021
Reklam

Temiz Keşan Derneği, hem su tasarrufu ile suyun etkin bir şekilde kullanılmasını hem de yağmur suyunun geri dönüşüme kazandırılmasını sağlamak amacıyla, Keşan Belediyesi işbirliğinde yürüttüğü “Yağmur Bahçesi” projesini hayata geçirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Konuyla ilgili olarak yürütülen çalışmalar kapsamında Temiz Keşan Derneği yöneticileri ile Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve belediye birim yöneticileri hafta sonu bir araya geldi.

Başkan Helvacıoğlu projeyle ilgili şunları ifade etti: “Temiz Keşan Derneği yöneticileri ve belediyemiz işbirliğinde hayata geçirmeyi planladığımız <Yağmur Bahçesi> projesi için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Keşan’ımızı temalı alanlar ile renklendirmek için çalışmalarımız devam ediyor.”

Temiz Keşan Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ekin Öztürk, projenin su tasarrufu konusunda farkındalık oluşturacağını ve bu tür çalışmalara öncü olacağını vurguladı.

Öztürk çalışmalarla ilgili şunları aktardı: “Sadece bölgemizin ve ülkemizin değil, tüm Dünya’nın içerisinde bulunduğu çevresel bir deformasyon sürecinden geçmekteyiz. Bu anlamda belki de tüm geleceğimizi tayin edebilecek adımların atılmasının zorunluğu olduğu bir dönemdeyiz.
Suyun değerinin arttığı bu salgın döneminde, su kullanımının ve su tasarrufunun ne denli önemli olduğunu tüm dünya ile birlikte bizler de daha iyi anlamış bulunuyoruz. Değişen iklim özellikleri bakımından bölgemize düşen yağışlar, yeraltı ve yüzey kaynaklarımıza ancak ve ancak can suyu olmaktadır.
Tüm bu olumsuzluklar göz önüne alındığında, su yönetim ve tasarrufunun etkin bir şekilde yönetilmesi oldukça ama oldukça önemlidir. Temiz Keşan Derneği olarak bizler de hem farkındalık yaratmak hem de yağmur suyunun geri dönüşümüne olanak sağlanması adına bölgemizde ilk ve tek olma özelliği taşıyacak olan Yağmur Bahçesi Projesini sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyoruz.
13 Ocak 2021 Çarşamba günü Denetim Kurulu Başkanımız Serbay Aksu’nun yapmış olduğu basın açıklamasında da vurguladığı bu önemli projeyi, Temiz Keşan Derneği ve Keşan Belediyesi ortaklığı ile hayata geçiyoruz. 30 Ocak 2021 Cumartesi günü Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Helvacıoğlu ve idari amirler ile yapmış olduğumuz toplantı neticesinde; yer seçimi ve çizimleri bitmiş olan projemizin saha çalışmalarına başlıyoruz. Bölgesel olarak farkındalık yaratacak ve geleceğe yönelik suyun etkin kullanımını, tasarrufunu ve önemini yerinde anlatmak adına eğitimlerin verilebileceği Yağmur Bahçesi Projesi‘ne Keşan Belediyesi’nin vermiş olduğu desteği çok kıymetli buluyoruz.
İnanıyoruz ki bu proje hem yerel, hem de bölgesel bağlamda örnek teşkil edecek ve başka projelere de öncü olacaktır. Temiz Keşan Derneği olarak, bu proje de emeği geçen tüm arkadaşlarımıza üyelerimiz ve Keşan Halkı adına teşekkür ederiz.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ