Reklam
Reklam

YILDA 1 MİLYON 571 BİN TL TASARRUF SAĞLAYACAK

YILDA 1 MİLYON 571 BİN TL TASARRUF SAĞLAYACAK
  • 11.12.2019
Reklam

Keşan Belediyesi TREPAŞ’la imzaladığı protokol gereği, elektrikten yılda 1 milyon 571 bin TL tasarruf sağlayacak.

Keşan Belediyesi, TREPAŞ’la elektrik konusunda yaptığı protokol ile %11’lik bir indirimden yararlanacak ve elde edilen tasarruf yine Keşan Belediyesi tarafından ilçe sakinlerine yönelik yatırım ve hizmet olarak geri dönecek.

Konu hakkında açıklama yapan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, yeni dönemde tasarruf tedbirleri ve kurumsal işbirliklerinin sağlanması konusunda büyük çaba gösterdiklerinin altını çizerek, şunları söyledi: “En başından beri, enerjinin kıymetini iyi bilip tasarruf için önemli adımlar atacağımızın sözünü vermiştik. Bu doğrultuda, Keşan Belediyesi olarak TREPAŞ ile yaptığımız protokol kapsamında elektrik kullanımında %11’lik bir indirimden yararlanmış olacağız. Şöyle ki; daha önce kilowat başına 53,81 kuruş ödüyorduk, indirim sonrası kilowat başına 46 kuruş ödeyeceğiz. Geçen yıl Keşan Belediyesi olarak toplam 14 milyon 161 bin TL elektrik faturası ödemişiz. Anlaşma sonrası indirimden yararlanarak ödeyeceğimiz elektrik faturası ise yaklaşık 12 milyon 589 bin TL olacak. Yani sadece elektrik anlaşması ile yılda 1 milyon 571 bin TL tasarruf sağlayacağız. Yaptığımız bu önemli anlaşmaya istinaden belediyemizin elektrik faturalarında sağladığımız tasarruflar yine belediyemiz tarafından Keşan’ımıza ve değerli vatandaşlarımıza yatırım ve hizmet olarak geri dönecek.”

Keşan Belediyesi olarak, yapılan indirim anlaşmasından dolayı Keşan halkı adına son derece memnun olduklarını vurgulayan Helvacıoğlu, “Tasarruf anlamında, önemli kazanımlar elde ettiğimiz bu indirim anlaşması nedeniyle TREPAŞ yetkililerine de teşekkür ediyoruz. Keşan Belediyesi olarak, halkımızın bize verdiği emanete en iyi şekilde sahip çıkıyoruz. Kaynakların etkin ve verimli şekilde kullanılması hususundaki hassasiyetimize devam edeceğiz.” dedi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ