Reklam
Reklam

AKSAL, 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI NEDENİYLE MESAJ YAYIMLADI

AKSAL, 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI NEDENİYLE MESAJ YAYIMLADI
  • 29.08.2020
Reklam

 

AK Parti Edirne Milletvekili ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanı Fatma Aksal, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Aksal’ın mesajı şöyle: “Türk milletinin ve genç Türkiye Cumhuriyetinin tarihindeki en büyük zaferlerden birinin sevincini yaşadığımız, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98’nci yıldönümü tüm milletimize kutlu olsun.

Bu büyük övüncü, gururu bizlere savaş meydanında vatanı, bayrağı, namusu için kan dökerek, ter dökerek armağan eden başta İstiklal Harbimizin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehit ve gazilerimizi, Büyük Millet Meclisimizin saygın üyelerini ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin her bir ferdini rahmetle, saygıyla yâd ediyorum.

Dünyanın neresinde olursa olsun damarındaki asil kanla gurur duyan her bir vatandaşımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı gönülden tebrik ediyorum.

Türk milletini esir düşürmek, boyunduruk altına almak için bundan bir asır önce çaba sarf eden dış güçlere karşı Büyük Taarruz ile başlayan ve Dumlupınar’da elde edilen zaferle, ecdadımız Türk milletinin ne olursa olsun bağımsızlığından vazgeçmeyeceğini dosta düşmana göstermiş oldu.

Bugün de yine Türkiye’nin düşmanları aynıdır, düşman yine demokrasi vaadiyle, topraklarımıza gözünü dikmiştir. Bir asır önce topla, tüfekle elde edemeyenler günümüzde milletimiz arasına sızdırdığı hainlerle amaçlarına ulaşmak istemiş ama Türk milletinin değişmeyen fıtratı bu oyunu da 15 Temmuz’da bozmuştur.

Hiç usanmadan, yılmadan Türkiye düşmanlığıyla gençlerini yetiştiren, kinlerini her daim canlı tutan bu düşmanların, dün olduğu gibi bugün de devletimize, milletimize karşı hasmane tutumları değişmemiştir.

Bugün yurtiçinde ve yurt dışında Türkiye’nin varlığından rahatsız olanlar, 1071’te Malazgirt Meydanı’nda dize getirilmelerini, 1453’te İstanbul’da surlara, 1915’te Çanakkale’de boğazın serin sularına gömülmeyi, 1922’de de Dumlupınar’da arkalarına bakmadan kaçmayı içlerinde kine dönüştürmüşlerin torunlarıdır.

Biz de bu saydığımız, sayamadığımız nice zaferlerimizi gelecek nesillerimize aktararak, gençlerimizi düşmana karşı uyanık tutmalıyız. 30 Ağustos Zafer Bayramının, Anadolu’nun  sahibinin Türk milleti olduğunun son ilanı olduğunu dosta düşmana iyi anlatmalıyız.

Türk milletinin tarihinde, bağımsızlığı, vatanı, bayrağı için neler feda ettiğini, bir hilal uğruna ne güneşler batırdığını dün olduğu gibi bugün de yarın da gururla, hür ve gür sesle haykırmalıyız.

Türkiye’nin, şanlı Türk ordusunun yurtiçinde, kültür ve gönül coğrafyamızın farklı beldelerinde büyük bir başarıyla sürdürdüğü mücadelenin tek amacı Türk milletinin bağımsızlığı, Türkiye Cumhuriyetinin bekasıdır.

KKTC’de, Suriye’de, Irak’ta, Libya’da ve son olarak Mavi Vatan bildiğimiz denizlerimizde, Doğu Akdeniz’de Türk Silahlı Kuvvetlerimizin yürüttüğü mücadele salt bir amaç için; Türk milletinin bağımsızlığı ve geleceği içindir.

Geçmişte olduğu gibi bugünde şanlı Türk ordumuz ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğindeki hükümetimiz, Türk milletinin hiçbir hakkının gasp edilmesine izin vermeyecektir.

Tarihimizdeki şanlı zaferlerin son halkası Büyük Zafer, bizlere Türkiye’nin geleceği için çalışma azmi, ilhamı ve cesaretini vermektedir. Bu cesaret ve ilhamla yeri ve zamanı geldiğinde bu milleti nice zaferlerle umutlandırmaya, mutlu etmeye, gururlandırmaya devam edeceğimize inancım tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha tüm şehitlerimize ve gazilerimize Allah’tan rahmet, Türk milletinin dost ve kardeşlerine selamlarımı iletiyorum.

Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ