Reklam
Reklam

ALTIN, 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ’NÜ KUTLADI

ALTIN, 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ’NÜ KUTLADI
  • 08.03.2022
Reklam

AK Parti Keşan Kadın Kolları Başkanı Nuriye Altın, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Altın mesajında, şunları dile getirdi: “Dünya’nın en güzel varlıkları, çok kıymetli kadınlarımız.

Kadınının elinin değdiği her şey güzelleşmedi mi? Kadın tüm emekleriyle bugünlere gelmedi mi? Kadın yok sayılan değil, varlığının tüm gücüyle arkasında duran olmadı mı? Bugün 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü.

İlk öğretmen, sevginin, şefkatin, özverinin timsalidir kadın. Var oluşundan bugüne üreten, eğiten ve her alanda kendini geliştirdiği gibi topluma da yön verendir. 8 Mart Dünya Kadınlarının hayatın içinde uğradıkları fiziksel, psikolojik şiddete karşı duruşlarını dile getirdikleri gündür. Devletimiz yeni çalışmalarla kadınlarımızın uğradığı şiddetle mucadele konusunda çok ciddi yasaları yürürlüğe sokmuştur.

İktidarımız döneminde kadının devlet desteğiyle KOSGEB’den kalkınma ajanslarına kadar kadınlar hayallerini gerçekleştirsin diye pek çok hibe, fon ve istihdam verilmektedir. Bunlar yeterince bilinmemektedir. Kadınlarımıza sağlamış olduğumuz ekonomik teşvikleri daha detaylı anlatarak bu fırsatlardan yararlanmak isteyen tüm vatandaşlarımızı yönlendirmekteyiz. Bugün kadınların iş gücüne katılımı %27’den %34’lere çıkarıldığını belirtmek isteriz. Bu da on 

milyona denk gelen kadın istihdamı demektir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Ey kahraman Türk Kadını, sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde yükselmeye layıksın.’ sözleri kadın gücünün göz ardı edilmemesinin göstergesidir. Tarihimiz boyunca kadınlarımız dünyanın hiçbir coğrafyasında görülmeyecek özverilerle bu toprakların vatan olmasında erkeklerle birlikte mücadele vermiştir.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan, ‘Kadını meta olarak gören hiçbir toplumun  geleceği aydınlık olamaz.’ diyerek kadının değerini vurgulamıştır.

Kadına yönelik ayrımcılığın ve şiddetin ortadan kaldırılması için siyasetten eğitime, bilimden sanata hayatın her alanında fırsat eşitliğinin sağlanması için hükümetimiz yirmi yıldır mücadele etmektedir. Haklı mücadelesi sayesinde dili, dini, ırkı, giyimi, yaşı ne olursa olsun ülkemiz kadınlarının tamamı için önemli demokratik kazanımlar elde edilmiştir. Bu kazanımların yanı sıra hala hukuksal olarak her türlü şiddet karşısında yaptırımlar ağırlaştırılmaktadır.

Ben bir kadın ve anne olarak, sözümü Anadolu’nun bilge ozanı Neşet Ertaş‘ın ‘Kadınlar insandır, erkekler insanoğlu.’ sözü ile sonlandırırken, tüm kadınlarımızın kendini daha özgür, mutlu ve eşit hissettiği bir dünya diliyor ve tüm kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyorum.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ