Reklam
Reklam

POLİSİN KONTROLSÜZ GÜÇ KULLANDIĞI İDDİA EDİLDİ

POLİSİN KONTROLSÜZ GÜÇ KULLANDIĞI İDDİA EDİLDİ
  • 24.05.2020
Reklam

Keşan’da bugün saat 15.20 sıralarında, sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen cami yakınında kurdukları masada alkol alan bir gruba müdahale etmek isteyen polisle vatandaşlar arasında yaşanan arbedeyle ilgili çarpıcı iddialarda bulunuldu.

Olayla ilgili yaşanan ilk görüntüleri sitemize gönderen olay yeri tanıkları, polisin kontrolsüz güç kullandığını iddia etti.

Olay, Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’ndeki 700 Evler Konutları’nda meydana geldi. 700 Evler TOKİ Konutları sakinlerinin iddialarına göre; sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen, cami yakınındaki konutların bahçesine alkol almaya başlayan kişilere polis kimlik sorgusu yaptı. Polisin sert bir dille uyarı yaptığını ve buna karşılık alkollü olan kişilerin de sert karşılık verdiğini iddia eden vatandaşlardan bazıları, olayı yatıştırmak için evlerinden aşağı indi.

Vatandaşlar yaşanan olayla ilgili şu iddiada bulundu: “Bizler polisimizi seven ve saygı duyan kişileriz. Bugün daha önce de polis ekipleri geldi ve yumuşak bir dille bazı vatandaşlarımızı uyardı. Uyarı yapılan vatandaşlarımız da evlerine girdi. Ancak yaşanan bu olayda, genç polis kardeşlerimiz sert ve kaba bir dil kullandılar, bu da ortamı biraz gerdi. Ancak evlerinden çıkan vatandaşlarımız polise karşı gelmek için değil, ortamı yumuşatmak, yatıştırmak maksadıyla evlerinden bahçeye indi. Fakat bu medyada farklı bir algı uyandırdı. Sanki Roman vatandaşların polise saldırdığı gibi bir algı yaratılmaya çalışıldı ancak böyle bir durum söz konusu değildi. Ve polisin kontrolsüz bir şekilde biber gazı kullanması ve havaya ateş açması sonucu da bazı vatandaşlarımız etkilendi.”

Kendilerinin polise düşman olmadıklarını, dışarı çıkan kalabalığın polise karşı bir tavır sergilemediğini ve ortamı yatıştırmak için çıktığını iddia eden vatandaşlar, olayın başlama anındaki görüntüleri de sitemize gönderdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ