Reklam
Reklam

BALCI: BU TÜR ARAMALARA İTİBAR ETMEYİN”

BALCI: BU TÜR ARAMALARA İTİBAR ETMEYİN”
  • 15.06.2021
Reklam

Keşan Belediye Başkanı Yakup Balcı’nın ismi kullanılarak dolandırıcılık yapılmaya çalışıldığı öğrenilirken, konuyla ilgili yasal işlem başlatıldı.

Keşan Belediyesinin çalıştığı firma yetkililerini arayan şüphelilerin, tekerlekli sandalye bağışı altında para istedikleri kaydedildi.

Kendini Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı olarak tanıtan ve İBAN numarası veren şüpheliler, kısa süre içinde bu hesaba yüklü para yatırılması gerektiğini söyledi.

Bir firma yetkilisinin ise telefondaki sesin Yakup Balcı’ya ait olmadığını fark etmesi üzerine dolandırıcılık olayı ortaya çıktı.

Balcı olaydan haberdar olması üzerine sosyal medya hesabından, “Az önce öğrendiğim bir habere göre…. Keşan Belediyesi Başkan yardımcısı Yakup BALCI ismini kullanarak bazı iş adamlarından yardım adı altında tekerlekli sandalye ücreti isteniyormuş. Bu tip aramalara itibar edilmemesi konusunda dikkat çekmek istedim.” şeklinde paylaşım yaptı.

Öte yandan Yakup Balcı, konuyla ilgili şüpheliler hakkında Keşan Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağını da söyledi.

Dolandırıcıların, 2 ayrı cep telefonundan firma sahiplerinin aradıkları, engelli vatandaşlara yardım yaptıklarını belirterek, verdikleri IBAN numarasına para yatırmalarını istedikleri belirtildi.

Olayın, dolandırıcılık olduğunun çabuk fark edilmesi neticesinde, herhangi bir firma yetkilisinin mağduriyet yaşamadığı da bildirildi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ