Reklam
Reklam

BASİT USULDE DEFTER TUTAN ESNAFA DA GELİR VERGİSİ MUAFİYETİ GELİYOR

BASİT USULDE DEFTER TUTAN ESNAFA DA GELİR VERGİSİ MUAFİYETİ GELİYOR
  • 15.10.2021
Reklam

TBMM KEFEK Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, TBMM Genel Kurulu’nun 1 Ekim’de açılmasıyla birlikte yoğun bir tempoda ülkenin ve milletin refahı için çalışmalara devam ettiklerini bildirdi.

Vergi Usul Kanunu ile ilgili olarak da Aksal, şunları söyledi: “TBMM Genel Kurulu’nda görüşmelerde bulunduğumuz Vergi Usul Kanunu’nda çiftçimize üreticimize desteklerimize devam ediyoruz. Çiftçilerimize yüzde 4 stopaj vergisi kesintisinin 5 yıl geriye dönük faizi ile birlikte iade edilmesinin yanı sıra; bu kapsamda teklifte yer alan düzenlemelerin başında *terzi , berber, gibi basit usulde defter tutan esnafa* gelir vergisi muafiyeti tanınması geliyor.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın daha önce açıkladığı ekonomi tedbirleri arasında yer alan bu muafiyetten yaklaşık 850 bin esnafımız yararlanacak. Burada 850 bin esnafımızın yaklaşık 750 milyon lira civarında bir vergi muafiyetinden bahsediyoruz.
Hükümet ve devlet olarak üreticimizin her daim yanında olmaya, üretimi ve üreticiyi desteklemeye devam edeceğiz. Bütün dünyayı olumsuz etkileyen pandemi koşullarında, ekonomik dengelerin küresel bazda bozulduğu bu günlerde dahi bizim önceliğimiz, toprağımız, çiftçimiz, ülkemiz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ