Reklam
Reklam

BAŞKAN HELVACIOĞLU, ENGELSİZ PLAJINDA ENGELLİLERLE BULUŞTU

BAŞKAN HELVACIOĞLU, ENGELSİZ PLAJINDA ENGELLİLERLE BULUŞTU
  • 27.07.2019
Reklam

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Erikli’de ilk kez kurulan Engelsiz Plajı’nda dün, engellilerle bir araya geldi.

Keşan Belediyesi tarafından Erikli Sahili’nde düzenlenen Engelsiz Plajı’nın ilk konukları olan engelliler, Keşan Belediyesinin tahsis ettiği araçlarla buraya  gelerek gün boyunca denizin keyfini sürdü.

Sat 17.30’da gerçekleşen ziyarete; Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, MHP Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Zümbül,  Aile ve Sosyal Politikalar Edirne İl Müdürü Bilgin Özbaş, Aile ve Sosyal Politikalar Keşan İlçe Müdürü Nergis Mustafapaşa , ESTAB Başkanı ve Meclis üyesi Süleyman Gürsel Paçaman, Keşan Belediye Meclis üyeleri, kurum amirleri ile Keşanlı yaklaşık 30 engelli ile Keşan Ortopedik Engelliler Dayanışma Derneği Başkanı Fikret Akan, Keşan Engelliler Derneği Başkanı İsmail Büyükkayhan, Keşan İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Barış Ulucanlı da  katıldı.

Helvacıoğlu ve konukları plajda olan engellilerle bir süre sohbet etti.

Daha sonra burada gerçekleşen törende ilk olarak Keşan Belediyesinin engelli meclis üyesi Volkan Erkan konuşmayı yaptı.

Erkan konuşmasında öncelikle tüm katılanlara hoşgeldiniz dedikten sonra şunları söyledi: “Keşan’da kumsalda böyle bir açılış yaptığımız için çok mutluyum. Yıllarca bu eksikliği ben de bir engelli olarak hissediyordum. Öncelikle burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Keşan Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu’na ve ESTAB’a teşekkür ediyorum. Kıyılar herkesindir, bütün vatandaşlar gibi engelliler de kıyıları kullanmalıdır. Bu sosyal sorumluluk projeleri hepimizin hakkıdır. İnşallah diğer mücavir alanlardaki kumsallarımızda da engelsiz plajlarımızı yaymak ve oradaki engellilerimizin de bundan faydalanmasını sağlamak için çalışmaların devam etmesini diliyorum. Herşey için teşekkür ediyorum.”

Erkan’dan sonra söz alan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da, tüm konukları selamlayıp hoşgeldiniz dedikten sonra, “Aslında bugün ziyaret için buradayız bu bir açılış değil. Bugün hep beraber Keşan Belediyesi olarak önemli bir işe imza atıyor. Engelli dostlarımızın hakkı olan tatil hakkını plajımızla fırsata çeviriyoruz. Biraz sonra göreceğimiz çadır alanımızda da engelli dostlarımıza yer ayırdık. Keşan, Enez, İpsala daki dostlarımıza engelli derneklerimizle, kamu kuruluşlarımızla hep beraber güzel bir organizasyon gerçekleştireceğiz. Emeği geçen herkese Andaç bey olmak üzere buradaki sorumlularımıza, ESTAB bu konuda malzeme desteğini verdi, sağolsunlar. Meclisimiz bu konuda tek yürek oldu. Çünkü olmak zorundayız. Hep beraber bu heyecanı birlikte yaşamalıydık. Erikli’de belediyemiz tarafından hazırlanan plaj özel olarak hazırlanmıştır. Kamuoyu huzurunda tekrar söylüyorum. Bu bir açılış değil, biraz toparlıyoruz ilk gün olduğu için bu bir ziyaret, eksiklerimizi tamamlayacağız. Daha donanımlı bir şekilde önümüzdeki günlerde ya da önümüzdeki sezon başında da açılış yapacağız. Daha eksiklerimiz çok, bugün ilgili kurum ve derneklerimizle temsilen buradayız. Bunu da buradan ifade edeyim. Yarın ben niye yokum diyen kurum kuruluş ve dernekler olabilir. Bunun da altını çizmek istiyorum. İlçemizde az önce söylediğim gibi engelli vatandaşlarımızın buradan yararlanabilmesi denize daha kolay ulaşabilmesi için engelsiz plajı engelli vatandaşlarımızın hizmetinde olmalı. Kumsallarımız halkımızın hizmetinde olmalıyı bugün bir kere daha tescilliyoruz. Keşan sınırları içinde tek engelsiz plaj olduğumuzun da altını çizmek istiyorum. Keşan’ın eksiği olan sosyal projelerinden biri için bugün adım atmış oluyoruz. Engellilerimiz için her türlü ihtiyaç ve konforu hazırlamaya başladık. Erikli sahilinde hayata geçirmenin de mutluluğunu yaşıyoruz. Buradaki cankurtaranlar tarafından engellilerimiz destek de veriliyor. Amaç onların buradaki mutluluğunu paylaşmak. Arka tarafta da PTT’den kiralayıp oluşturduğumuz bir Çadır Kampı Alanımız var. Bu alanda da Edirne ili ve komşu ilçelerimizdeki engellilerimizi burada konuk edebiliriz. Onların mutluluğu bizim mutluluğumuz hayırlısı olsun. “ şeklinde konuştu.

Helvacıoğlu ayrıca açılışa Almanya’dan katılan ve 5 adet engelli aracı hediye eden hayırsever kadına da teşekkür etti.

ÇADIR KAMP ALANI DA ZİYARET EDİLDİ.

Daha sonra söz alan konuklar da engelliler için böyle bir plajı kazandıran Keşan Belediye Başkanı Mustafa  Helvacıoğlu ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Helvacıoğlu ve konuklar daha sonar Keşan Belediyesinin Çadır Kamp alanına da giderek burada ziyarette bulunarak ayrıca kampta kalan vatandaşlarla da sohbet ederek kamptan memnun olup olmadıklarını sordu.

Kampta kalan vatandaşlar, kamptan memnu olduklarını ve her yıl buraya geleceklerini diler getirerek, Keşan Belediyesine bu kamp alanını kazandırdığı için teşekkür etti.

 

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ