Reklam
Reklam

BU DÜNYA CAHİLLERE KALACAK!..

Neşe Tosun
Neşe Tosun
  • 05.08.2020

Hem de kör cahillere!.. Ne oldu, başınız göğe erdi mi? Kurban Bayramı tatilini doya doya kucak kucağa geçirdiniz mi? Tatilin keyfini çıkardınız mı? Vur patlasın, çal oynasın yaptınız mı? Sarmaş dolaş yattınız mı? Mübarek olsun hepinize!.. Keşke sadece sizin gibi tuzu kurular yansa ama yaşları da yakıyorsunuz bu cahilliğinizle…

Evet sevgili hemşehrilerim, kıymetli okurlarım… Öncelikle sözüm, meclisten öte… Kurallara uyanları, ellerinden gelen hassasiyeti gösterenleri, sabırla sağlıklı günlere kavuşmak için bekleyenleri yürekten kutluyor ve teşekkür ediyorum…

Kurallara uymayanlar, kendileri ile birlikte kurallara uyanları da yakanlar, cahilce davranış ve hareketler sergileyenler, bi de çok bilmişlik yapan kör cahiller!.. Sizi de kınıyorum!.. Sizin yüzünüzden, sizin vurdumduymazlığınızdan, sizin kuralları hiçe saymanızdan ötürü şu an COVİD-19 vakaları tavan yaptı… Normalleşme sürecinde anormal hareketler ve davranışlar sergilediğiniz için bugün yine sıkı tedbirlerle karşı karşıya kalmak üzereyiz… 1. dalga bitmeden 2. dalgaya kucak açtık sayenizde… Eğitimsizliğiniz, bilgisizliğiniz, cahilliğiniz yüzünden ‘normalleşme süreci’ni, tüm ilgililerin üstüne basa basa anlatmasına karşın anlayamadınız, algılayamadınız… Çünkü ne dinlersiniz ne de umursarsınız; siz ancak bildiğinizi okursunuz!.. İşte sizin bu bildiğinizi okumanız yüzünden bugün kurallara uyan, sabırla süreci bekleyen, normal hayata dönmeyi hayal eden insanları da yaktınız!..

Ve en önemlisi de COVİD-19 salgını sürecinde evladından, anasından, babasından, sevdiklerinden uzak kalan, canını ortaya koyarak hepimizin sağlığı için çabalayan, kimi canından olan kimi günlerce yaşam mücadelesi veren başta sağlık çalışanları olmak üzere tüm görev yapan personelin vebalini aldınız!..

Evet sayenizde bu dünya kör cahillere kalacak ama bu veballe nasıl ve ne kadar mutlu yaşarsınız, takkenizi önüne koyun da bundan sonra ona göre davranın!..

Köşe yazımı; ilgilileri cahillere para yerine eğitim ve bilgi aktarmalarını, COVİD-19 salgınından kurtulmak için toplumu bilinçlendirmesini dileyerek ve Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözünü anımsatarak noktalamak istiyorum: “Gerçek kurtuluş ancak cehaletin ortadan kaldırılmasıyla olur. Cehalet kaldırılmadıkça toplum yerinde kalıyor demektir, yerinde duran bir şey ise geriye gidiyor demektir.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ