Reklam
Reklam

ÇİMEN: “AMATÖR DEMEK, MADDİ ÇIKAR OLMADAN KARŞILIKSIZ SEVMEK DEMEKTİR”

ÇİMEN: “AMATÖR DEMEK, MADDİ ÇIKAR OLMADAN KARŞILIKSIZ SEVMEK DEMEKTİR”
  • 09.10.2023
Reklam

8-14 Ekim tarihleri arasında kutlanan Amatör Spor Haftası, Keşan’da da Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen kortej yürüyüşüyle başladı.

Amatör Spor Haftası kapsamında, Kent Müzesi önünden kortej yürüyüşü yapıldı.

Keşan’daki spor kulüplerinin yönetici, antrenör ve sporcularının da katıldığı kortej yürüyüşü Alparslan Türkeş Meydanı’nda sona erdi.

Burada, Keşan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Vedat Çimen tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Vedat Çimen tarafından günün anlam ve önemiyle ilgili konuşma yapıldı.

“AMATÖR DEMEK, MADDİ ÇIKAR OLMADAN KARŞILIKSIZ SEVMEK DEMEKTİR”

Vedat Çimen, sporun, devletimizin yaygınlaştırmaya çalıştığı hem merkezi hem de yerel yönetimlere görev olarak verdiği, insanlığın ruh ve bedenine, olmazsa olmaz derecede faydalı olan en önemli ihtiyaç ve hususlardan biri olduğunu söyledi.

Çimen sözlerine şöyle devam etti: “Spor, ayrıca toplum sağlığıdır, yardımlaşmadır, dayanışmadır, kendine güveni hissetmedir. Spor başarıya da başarısızlığa da tahammüldür. Bu kadar önemli bir konunun devlet içerisindeki yerine baktığımızda, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın altyapıyı hazırlayarak bütün illerimize götürmeye çalışmaktadır. Müdürlüğümüzde; personeliyle, antrenörleriyle bu hizmete katkı sağlayarak, hem devletimize hem de milletimize karşı sporun temeli olan, amatör sporu yaygınlaştırarak istediğimiz başarıyı elde etmeyi mümkün kılmaktır. Amatör demek, amatörlük demek, karşılıksız sevmek demektir. Bir işi severek, maddi çıkar olmadan, iliklerine kadar hissetmek demektir. Ülkemizin son yıllarda uluslararası spor platformlarında, profesyonel anlamda oldukça iyi seviyelere gelmesi, amatör sporlara, alt yapılara verilen değer ve yardımlar sayesinde olmuştur. İlçemizde de bunun yansımasını açık bir şekilde görmekteyiz. Tesisleşmede Türkiye ortalamasının çok çok üstünde olmamız, bizleri de ayrıca daha çok çalışmaya ve sporu daha çok sevmeye de teşvik etmektedir. Hep birlikte burada bulunan öğretmen, antrenör, sporcu ve öğrenci kardeşlerimize amatör sporun daha da tabana yayılması için çalışma mecburiyetinde olduğumuzu unutmamalıyız.”

Program, halk oyunları gösterisiyle sona erdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ