Reklam
Reklam

CUMA GÜNÜNDEN BERİ KAYIP OLAN AT, ÇALILIKLAR ARASINDA PARÇALANMIŞ HALDE BULUNDU

CUMA GÜNÜNDEN BERİ KAYIP OLAN AT, ÇALILIKLAR ARASINDA PARÇALANMIŞ HALDE BULUNDU
  • 22.07.2019
Reklam

Bir çiftlikte kaybolan İngiliz yarış atı, ormanlık alanda, kesilmiş ve etleri alınmış olarak bulundu.Çerkezköy’ün Ambardere mevkisinde çiftliği bulunan Harun Ak, daha önce yarışlara katılmış 8 yaşındaki bir İngiliz atını satın almak için çiftliğine getirdi. Çiftliğinde başka atlar bulunan Ak’ın henüz satın alma aşamasında olduğu at, 19 Temmuz 2019 Cuma günü ortadan kayboldu. Harun Ak ve çiftlik çalışanları, çevrede yaptıkları aramalarda atın izine rastlayamadı.

Bu akşam saatlerinde çiftliğe yaklaşık 500 metre mesafede çalılıklar arasında çobanlar parçalanmış bir at bulunca, durumu Harun Ak’a bildirdi. Ak, gittiği bölgede sadece kafa kısmı kalan atı, anlındaki beyaz renkten tanıdı. Atın, parçalanmış iç organları, bacaklarının alınmış olduğunu söyleyen Harun Ak, “Sadece kafa kısmı ile kaburgaları kalmış. Görünce çok şaşırdım ve büyük üzüntü yaşadım. Atı büyük ihtimalle çiftlikten çalıp buraya getirerek kesmişler ve etlerini de almışlar. Şimdi emniyete gidip suç durusunda bulunacağım. Çiftliğin güvenlik kameralarını incelemeye alacağız. Bunu yapanlar insan olamaz, bulunmasını istiyorum.” dedi.

ÇALINDIKTAN SONRA KESİLEN ÇAĞRIBEY, 2016’DA EMEKLİ EDİLMİŞ
Çiftlikten çalındıktan sonra götürüldüğü çalılık alanda kesilerek etleri çalınan İngiliz yarış atının adının Çağrıbey olduğu bildirildi. İstanbul başta olmak üzere çeşitli kentlerde yarışmalara katılan Çağrıbey’in dereceler elde ettiği bildirildi. Çağrıbey‘in 2015’in son aylarına kadar yarıştığı ve daha sonra sahibi tarafından emekli edildiği öğrenildi. (DHA)

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ