Reklam
Reklam

ENGİN: “VERDİKLERİ PARANIN, YAŞANAN EKONOMİK TABLODA HİÇBİR KARŞILIĞI YOK”

ENGİN: “VERDİKLERİ PARANIN, YAŞANAN EKONOMİK TABLODA HİÇBİR KARŞILIĞI YOK”
  • 11.10.2023
Reklam

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Alpay Alpagut Engin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın emeklilere tek seferlik 5 bin TL ödeme yapılacağı yönündeki açıklamasını sert bir dille eleştirdi.
“EMEKLİ GEÇİNEBİLSE NEDEN ÇALIŞSIN?”
Başkan Engin konu ile ilgili açıklamasında, “Emeklilerin yaşadıkları geçim sıkıntısının tek sorumlusu mevcut iktidardır. Daha önce vaatlerinde seyyanen 8 bin TL ödeneceği söylenen emeklilere şimdi de sadaka verir gibi 5 bin TL vereceklerini müjde olarak açıklıyorlar. Verdikleri paranın, yaşanan ekonomik tabloda hiçbir karşılığı yok. Çalışan emeklilere verilmemesi de ayrı bir saçmalık. Emekliler geçinebilse neden çalışsın?” dedi.
“TEK SEFERLİK ÖDEMELER ÇÖZÜM DEĞİL”
Tek seferlik ödemelerin bir çözüm olmayacağını vurgulayan İYİ Parti Edirne İl Başkanı Engin, “Aylarca emekliye zam vaatleri verip durdular. Hala bununla ilgili bir adım atılmış değil. Tek seferlik ödemelerle ekonomik tabloyu düzeltemezsiniz. Madem çözüm arıyorsunuz, tek seferlik ödeme yapıldıktan sonra, emekli maaşlarına beklenen zammı yapın o zaman çözüm aradığınıza inanalım.” diye konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ