Reklam
Reklam

GAYTANCIOĞLU: “KAMYONCULAR TABAN FİYAT İSTİYOR”

GAYTANCIOĞLU: “KAMYONCULAR TABAN FİYAT İSTİYOR”
  • 15.06.2021
Reklam

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, TBMM’de yaptığı açıklamada; akaryakıt zamlarının vatandaşı canından bezdirdiğini belirterek, bu durumdan en çok etkilenenlerin başında kamyoncu esnafının geldiğini söyledi.

Akaryakıt zamanlarının AK Parti Genel Başkanının her müjde açıklanmasının ardından ışık hızıyla yapıldığını ifade eden Doç. Dr. Gaytancıoğlu, “Mazot, benzin, otogaz demeden zamları fulllüyorsunuz. Bu zamlardan en çok etkilenenlerin başında, yolların ağırlığını taşıyan kamyoncu esnafı var.” dedi.

Daha önce kamyoncuların talebi olan taban ücret uygulaması için verdiği soru önergesini hatırlatan CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Sadece zamlar değil, kamyoncuların bin bir dertleri var. Ulaştırma Bakanlığına taşımacılıkta taban ücret uygulamasını sormuştum. Bakanlık taban ücret için çalışma yaptığını belirtti. Bu taban ücretin bir an önce belirlenmesini istiyoruz.

Bir yandan zorunlu yollar, bir yandan zamlar, diğer yandan mal taşıtan firmaların baskıları ve cezalar… Artık kamyoncular canlarından bezmiş durumda. Tonajlarını aşmadan yük taşımak isteyenlere yük verilmez oldu. Kara yollarındaki kontrol kantarlarının sayısı ve yeri mutlaka artırılmalı ki taşımacılık yapan esnaf, yük sahiplerinin baskısı altında kalmasın.

Bu arada, sizin yandaşlara, çalışanlara ceza yok, kural yok, denetim yok; olan hep emekçiye, garibana oluyor.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ