Reklam
Reklam

HAK MI, SUİSTİMAL Mİ?

HAK MI, SUİSTİMAL Mİ?
  • 12.12.2019
Reklam

Engellilere tanınan bazı hakların, yine engelliler tarafından suiistimal edilmesi, tepkiye neden oluyor.

Başta engelliler olmak üzere, vatandaşlar tarafından tepki gösterilen konunun, ‘hak’ mı yoksa ‘suistimal’ mi olduğu tartışılıyor.

İsmail Saraç Caddesi’nde Vakıfbank Keşan Şubesi önündeki engelli park yerinin, engelli sürücünün kullandığı bir araç tarafından gün boyunca işgal edilmesi tepkiye neden oldu.

Yakınlardaki bir esnafa ait olduğu belirtilen beyaz renkli otomobilin, Pazar günleri dahil engelli park yerine sabahın erken saatlerinde bırakıldığı ve geç saatlere kadar burada durduğu kaydedildi.

Sitemize ulaşan engelli bir vatandaş, yürüme engelli olduğunu ve değneksiz yürüyemediğini, ihtiyaçları karşılamak için de kendisine ait özel dizayn edilmiş otomobiliyle çarşıya çıktığını belirterek, çoğu zaman engelli park yerlerine aracını park edemediğini söyledi.

Söz konusu engelli park yerini işgal eden aracın, günde en az 15 saat ayakta durarak çalışan bir esnafa ait olduğunu vurgulayan tepkili vatandaş, “Bu yapılan hak değil, hak yemektir.” dedi.

Aynı duruma tepki gösteren bir vatandaş da, engelli raporlarının neye göre verildiğini belirterek, ayakta durabilen, normal insandan daha fazla sürede çalışabilen bir kişinin nasıl bir engelli aracına sahip olabildiğini sordu.

Engelli park yerlerinin engellilere ait olduğu ve bu şekilde kullanılamayacağı ifade edildi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ