Reklam
Reklam

“HALKIMIZIN İKTİDARINDA BULUŞACAĞIZ”

“HALKIMIZIN İKTİDARINDA BULUŞACAĞIZ”
  • 27.03.2023
Reklam
  1. Dönem Milletvekili Şadan Şimşek, Cumhuriyet Halk Partisi’nden 28. dönem Edirne milletvekili aday adaylığını açıkladı.

CHP Keşan İlçe Başkanlığı Lokali’nde düzenlenen toplantı, saat 12.30’da başladı.

Açıklamaya; CHP Keşan İlçe Başkanı Saner Özdilek, Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek, belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri ve partililer katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Saner Özdilek, şunları ifade etti:Mustafa Kemal Atatürk, <Milli ekonominin temeli tarımdır. Bunun için tarımda kalkınmaya büyük önem vermekteyiz.> diyor. Yaklaşık 100 yıl önce söylenmiş. Ama her gittiğimiz köyde hayvancılık dörtte bire düşmüş. Çiftçilikle uğraşan insan sayısı yarı yarıya düşmüş. Her tarım ürününü ithal eder hale geldik. Tarımla ilgili önemli istatistiki çalışmaları var ve aday gösterilsin, gösterilmesin kendisinden faydalanacağız. 14 Mayıs’ta ülkemiz bir bayramı kutlarken, çiftçiler gününde de çiftte bayram yaşayacağız. Hayırlı olmasını diliyorum.”

Toplantıda daha sonra Şadan Şimşek söz aldı.

Daha sonra kürsüye gelen Şimşek, “Halkımızın gönlünde kim varsa, bir oy kim fazla alacak ise milletvekili görmek istiyoruz. Şimdi söylem değil, eylem zamanıdır.” dedi.

“BÖLGEMİZİN EN BÜYÜK SORUNU İŞSİZLİK VE GÖÇTÜR”

Bölgenin en büyük sorununun işsizlik ve göç olduğunu vurgulayan Şadan Şimşek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bölgemizin en büyük sorunu işsizlik ve göçtür. İş sahalarının olmayışıdır. İlçemizde tek iş sahası KKSS’miz vardır. Sanayi sitemizdeki işletmelere devlet destekli teşvikler ile istihdam yaratma projeleri oluşturmalıyız. Var olan işletmeleri güçlü kılmalıyız. Göçü önleyecek geri döndürecek, yaklaşık 4-5 bin kişilik iş sahaları yaratacak, ekolojik dengeyi bozmayacak,  arıtmaları olan, çevreyi kirletmeyen ihtisas OSB’leri ve Teknokent ile çözmek zorundayız. Teşvik ve destek paketleri çıkarılırken özel şart olarak burada çalışacak kişilerin en az %70’nin nüfusumuza kayıt olması sağlanmalıdır.”

“GÜN, ÜSTLENDİĞİMİZ SORUMLULUĞUN HAKKINI VERME GÜNÜDÜR”

Şimşek, sözlerini şöyle tamamladı: “2023 yılı yeni umutların ve yapacağımız birçok yeniliğin başlangıcı olacak! Bir yılı daha haksızlığa, adaletsizliğe direnerek geçerdik. 2023’te hukuksuzlukların son bulacağıma inancım tamdır. Çünkü geri durmaksızın mücadelemizi vermeye devam edeceğiz. Eşit ve özgür yarınlar için direnenler var oldukça halk kazanacak! Bizler Türkiye’den, halkımızdan, insanlıktan asla umudumuzu kesmedik, kesmeyeceğiz! Gün, sen-ben kavgası yapma değil, tek adam iktidarı ile mücadele günüdür. Gün, üstlendiğimiz sorumluluğun hakkını verme günüdür. Birbirimize kenetlenelim ve bu karanlığı hep birlikte aşalım. Bunu yaparız. Yaptık, yine yaparız. 1923’te nasıl yaptıysak 2023’te de yaparız. Muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur. 2023 yılı yeniden kurtuluşun ve yeniden kuruluşun yılıdır. Halkımıza ve bütün insanlığa; aydınlık, eşitlik, özgürlük ve refah getirecek. İkinci yüzyılımız, halkın emekçilerin çocukların kadınlarımızın, gençlerimizin hayata hak, hukuk, adalet penceresinden bakanların yüzyılı olacak! Bunun için daha çok çalışacağız. Zor günlerden geçiyoruz ama biliyoruz, yarınlar bizim! Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi kadroları olarak, huzurlu ve güzel bir ülke kurmak için buradayız! Ailemizle, dostlarla sağlıklı, mutlu ve huzur için yaşayacağımız barış dolu yıllarımız olacak. Tarafsız herkesi kucaklayan, ayrıştırmayan, birlik beraberliği sağlayacak Cumhurbaşkanımız ile halkımızın iradesini yansıtacak güçlü bir Meclisimiz, Demokratik parlamenter sistemimiz olacaktır. Meclisimiz Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir. Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün liderliğinde, bizlere gösterdiği hedefler doğrultusunda, cumhuriyetimize ve demokrasimize sahip çıkacağız.  Dürüst, ilkeli, kararlı, tutarlı, gücünü halktan ve haktan alan, birleştirici, uzlaştırıcı, devlet adamı, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde oluşturulan Millet ittifakımızın değerli genel başkanları ile 21 yılda yaratılan saltanata 14 Mayıs tarihinde hep birlikte son vereceğiz. Halkımızın iktidarında buluşacağız. Emin olun; 2023’te her şey çok daha güzel olacak, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde, en yüksek sesle haykırıyoruz!

Geliyor Gelmekte Olan. Allah yolumuzu, bahtımızı açık etsin. Ülkemizin, Edirne’mizin, Keşan’ımızın Enez’imizin, İpsala’mızın sakini değil, sahibi olacağız. Güzel günler bizlerin. Gelecek bizlerin olacak. Hep birlikte başaracağız. Halkımızın iktidarında buluşacağız. Başaracağız, başaracağız, başaracağız.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ