Reklam
Reklam

HELVACIOĞLU: “9 MİLYON TL DEĞERİNDEKİ 39 ARACI, 3 MİLYON 850 BİN TL’YE KEŞAN’IMIZA KAZANDIRDIK”

HELVACIOĞLU: “9 MİLYON TL DEĞERİNDEKİ 39 ARACI, 3 MİLYON 850 BİN TL’YE KEŞAN’IMIZA KAZANDIRDIK”
  • 07.04.2021
Reklam

Keşan Belediyesi, filosuna kattığı 5 adet aracın tanıtımı bugün gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen ve saat 11.00 sıralarında başlayan programa; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Belediye Başkan yardımcıları Yakup Balcı, Nuran Uslu, Tahir Özçınar, Keşan Belediye Meclis üyeleri, Keşan İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ile Keşan Belediyesi birim müdürleri katıldı.

Programda konuşma yapan Helvacıoğlu, Keşan halkının hizmetine sunulan 5 aracın bugünkü toplam değerinin 1 milyon 500 bin TL olduğunu, hibe ve mali disiplin marifeti ile bu araçları 200 bin TL’ye belediyeye kazandırdıklarının altını çizdi.

“BİZ HIZLI ÇALIŞACAKSAK ARAÇLARIMIZ DA BUNA GÖRE OLMALIYDI”

Belediyenin hizmet filosuna kazandırdıkları Şanlıbüs, Sporbüs, Çöp Taksi 2, çöp kamyonu ve süpürge aracının tanıtımı için bir arada olduklarını belirten Mustafa Helvacıoğlu, “Takdir edersiniz ki 2 yıl önce göreve geldiğimiz günden itibaren adeta bir atılım ve gelişim dönemi başlattık. Altyapı ve üstyapı çalışmaları, yatırım projeleri ve benzeri alanlardaki girişimlerimiz ile hizmetlerin niteliği, kalitesi ve hızı fark edilir şekilde gelişti. Hal böyle olunca, araç envanterinin de gelişerek belediyemizin hizmet temposuna katkı sunması gerekiyordu. Biz hızlı çalışacaksak araçlarımız da buna göre olmalıydı. Bu anlamda, tasarruf ve mali disiplin anlayışımızı, hizmete dönük araç yatırımı konusunda da sürdürdük. Bugün <beşi bir yerde> diyerek hizmet filomuza katılan 5 yeni aracımızı daha gururla halkımızın hizmetine sunuyoruz.” dedi.

“ARAÇ FİLOMUZU YAKLAŞTIK %50 ARTTIRDIK”

Helvacıoğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü: “24 ayda hizmet filomuza kattığımız araç sayısı 39’a yükseldi. Göreve geldiğimizde 88 araç ile hizmet üretirken bugün itibari ile araç filomuz 125’e yükselmiştir. Net bir ifade ile bu 39 araç ile birlikte araç filomuzu yaklaştık %50 arttırdık. Göreve geldiğimizde hali hazırda kullanılan 88 aracın yaş ortalaması 16 yıl iken 24 ayda Keşan’ımıza kazandırdığımız yeni araçlarımızın yaş ortalaması ise 5 yıla düştü… Aslında tüm bunlardan daha da önemli olan bir konu var. Bugün burada Keşan’ımızın ve Keşan halkının hizmetine sunduğumuz 5 aracın bugünkü toplam değeri 1 milyon 500 bin TL’dir. Dikkatinizi çekmek istiyorum; biz, hibe ve mali disiplin marifeti ile bu araçları 200 bin TL’ye belediyemize kazandırdık. Yani önemli işlere imza atacak olan bu araçlardan 1 milyon 300 bin TL tasarruf sağladık tekrar dikkat çekmek istiyorum; 200 bin liraya 1 milyon 500 bin TL’lik araç alabilir misiniz? Keşan Belediyesi olarak biz aldık. Tasarruf konusu ile ilgili yaptığımız işlerde mütevazi olmayacağız. Dönemimizde, hizmete kazandırdığımız toplam 39 aracın ise bugünkü değeri 9 milyon TL’dir. Yine toplam 9 milyon TL değerindeki bu 39 aracı; hibe, tasarruf ve israfı önleyen tamir ve bakım marifetleri ile 3 milyon 850 bin TL’ye Keşan’ımıza kazandırdık. Hurdaya ayrılan yüz binlerce liralık aracın Destek Hizmetleri Birimimizce tamir ve bakımlarının yapılarak hizmete nasıl kazandırıldığını daha önce dile getirmiştim. Bakın bugün hizmete sunduğumuz süpürge aracını hurdacı almazdı. Burada Temizlik İşlerimiz ve Kademe Birimimiz, Belediye Başkan Yardımcımız Yakup Balcı, ticari faaliyette bulunan Ayhan Beyli kardeşim bu aracı topladılar ve hizmete kazandırdılar.” şeklinde konuştu.

“KEŞAN BELEDİYESİ VE KEŞAN’IMIZ HER GEÇEN GÜN DAHA DA GÜÇLENİYOR”

Geçmiş dönemlerde araç sigortaları, lastik, yedek parça, tamir ve bakım gibi giderlerin, mevzuatta ihale ile yapılmasının belirtilmesine rağmen, doğrudan temin ile yapıldığını dile getiren Mustafa Helvacıoğlu, “Dönemimizde bu alımlar için mevzuatı uygulayarak ihale yöntemini kullandık ve yaklaşık %20’lik tasarruf sağladık. Yine kaşan halkının parasını heba etmedik. Keşan Belediyesi ve Keşan’ımız her geçen gün daha da güçleniyor. Büyüyen ve güçlenen Keşan’ımız için hizmete sunduğumuz araçların envanterimize kazandırılmasında emeği geçen ve katkıda bulunan başta Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum olmak üzere Milletvekilimiz Dr. Fatma Aksal’a, il ve ilçe başkanlarımıza, Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne, temizlik aracının modernizasyonu için katkı veren Orçun Orhun’a, değerli meclisimize, başkan yardımcılarımıza, destek hizmetleri birimimize ve tüm personelimize Keşan halkı adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyor, büyüyen araç filomuz ile hizmetlerin de büyüdüğünü ifade ederek, bu araçların hayırlı hizmetler vermesini diliyorum.” diye konuştu.

Helvacıoğlu’nun konuşmasının ardından kurban kesilerek, dua okundu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ