Reklam
Reklam

“HELVACIOĞLU KENDİ PARTİSİNİN ADINI NEDEN AĞZINA ALMIYOR”

“HELVACIOĞLU KENDİ PARTİSİNİN ADINI NEDEN AĞZINA ALMIYOR”
  • 28.08.2020
Reklam

CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, bugün düzenlediği basın toplantısında, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na eleştiride bulundu.

Pekcan, önceki açıklamalarında kendisine birçok soru yönlettiğini ancak Başkan Helvacıoğlu’nun bunları yanıtlamaktan kaçındığını öne sürdü.

Önceki toplantıda ağzından istemeyerek ‘lan’ kelimesi çıktığını ve bu konuda özür dilediğini kaydeden Recep Pekcan, Belediye Başkanı Helvacıoğlu’nun da bazı açıklamalarında kendisine kötü söylemlerde bulunduğunu ve bu konuda hiçbir zaman özür dilemediğini belirtti.

CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, açıklamada bulunuyor.

Selim Şen paylaştı: 28 Ağustos 2020 Cuma

“BELEDİYE BAŞKANINDAN BİR ÖZÜR BEKLİYORUM”

Herkesin hata yapabileceğini belirten ve önemli olanın hata için ‘pardon’ demek ya da özür dilemek olduğuna işaret eden Pekcan, Mustafa Helvacoğlu’nun sosyal medya hesaplarından hem kendisinin hem de CHP’li meclis üyesinin işyerini hedef göstererek paylaşım yaptığını hatırlatarak, “Bir belediye başkanı bizim ekmek teknemiz olan mekânları, <Bayrak yok, inşallah hesap sorarsın> diye hedef gösterdi. Belediye başkanı bunlarla ilgili özür falan dilemedi. Ben belediye başkanından bir özür bekliyorum.” dedi.

“HELVACIOĞLU KENDİ PARTİSİNİN ADINI NEDEN AĞZINA ALMIYOR”

“Başkan Helvacıoğlu, CHP ile yatıp kalkıyor. Sayın Helvacıoğlu, AKP’li belediye başkanı. Kendi partisiyle ilgili bir kelimesi yok. Duyan biri sanki CHP’nin belediye başkanı zannedecek.” diyen Recep Pekcan, şunları ifade etti:Mustafa Helvacıoğlu kendi partisinin adını neden ağzına almıyor. Bir sorun mu var acaba. Bu konuda daha fazlasını söylemeyim ama AK Partili Mustafa Helvacıoğlu, kendi partisiyle ilgilensin. AKP Belediye Başkanı Helvacıoğlu, sürekli Atatürkçülükten bahsediyor. Acaba bir sorun mu var ya da birileri kendisine bir şey mi söylüyor? Bir şeyden şüphesi mi var?”        

“DİKKATİNİ CANLI YAYINLARA DEĞİL; İŞİNE VER”

Pekcan şöyle devam etti: “Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu eksik gördüğümüz konularla ve sorunlarla ilgili hiçbir şeye cevap vermedi. Belediye Başkanı açıklaması gereken hiçbir konuya girmiyor. MUÇEV’e ve FSRU’ya karşı değil. Keşan halkına çok fazla kötülük yapıyor. O böyle şeyleri çok seviyor. Ben, onu Keşan halkına havale ediyorum. Halk senden hiç memnun değil. Çok yalnız kalıyorsun. Halktan ve partinden uzaklaşıyorsun. Dikkatini canlı yayınlara değil; işine ver.”

“BELGEN YOKSA, AHLAKİ, DİNİ VE KANUNİ OLARAK SUÇ İŞLEMİŞ OLUYORSUN”

Başkan Helvacıoğlu’nun son basın açıklamasının bazı ithaflarda bulunduğunu ve bunların çok ağır iddialar ve iftiralar olduğunu vurgulayan Recep Pekcan, açıklamasına şöyle devam etti: “Belediye Başkanımız Mehmet Özcan ve belediye meclis üyelerinin olduğu önceki dönemle ilgili söylemlerde bulundu. İhalelerin kapalı kapılar ardında yapıldığını, işçi alımlarında para alındığını ifade etti. Başka bir deyişle rüşvet alındığını söyledi. Yandaşlara ihale verildiğini söyledi. Ancak son sözlerinde ise <Belgeyle konuşacaksın, belge çıkaracaksın ve halkın karşısına belgesiz çıkmayacaksın> diyor. Eğer ortada bir belge yoksa bu tamamen iftira atmaktır. İftira çok önemli bir suçtur. Çamur at, izi kalsın şeklinde ilerler. Belediye Başkanımız Mehmet Özcan ve çalışanlarla ilgili söylemleriniz olacaksa, belgeleriniz olmalı. Eğer belgen yoksa ahlaki, dini ve kanuni olarak suç işlemiş oluyorsun. Eğer elinde belge varsa, bunları açıkla ve resmi işlemleri başlatman gerekiyor. Geçmiş dönemle hesaplaşamayacağımız hiçbir şeyimiz yoktur. Hata yapan varsa ben de dahil gereği yapılmalıdır. Bizim şüphemiz yoktur. Elinde belge varsa, işleme koy. Burada, şereflice görev yapan belediye başkanını ve çalışanlarını zan altında bırakıyorsun. Eğer gereğini yapamıyorsan çıkıp, özür dile. Kimse çamur atarak yaklaşamazsın.”

“SAYIN BAŞKAN YALAN SÖYLÜYORSUN”

Erikli Sahili’ndeki toplantıyla ilgili de konuşan ve “Sayın AKP’li Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, halkın gözünün içine bakarak yalan söylüyor.” diyen Recep Pekcan, “Erikli’yle ilgili söylemlerde belgesiz konuşmadık. Kendi konuşmalarını koyduk. Belediye Başkanına Kocaali köyündeki kuyulardan su getirilmesi için yetki verdik. Ama hiçbir şey yapılmadı. Erikli’deki toplantı öncesinde, Kocaali köyündeki kuyuları teslim aldı ama geçen süreçte, halen Erikli’yle ilgili bir şey yok. Erikli’ye su gelmemesindeki neden olarak, CHP’yi gösteriyor. Sayın başkan yalan söylüyorsun. Erikli’ye su gelmemesinin nedeni sensin. Başkanın eline yazılı bir metin veriliyor ve orada yanlış bilgiler var. <Erikli’ye gece gidiyorsun, gündüz gidemiyorsun.> diyor. Ama ben Erikli’ye 3 yıldır gitmiyorum. Erikli’de evimde yok. Babadan kalma miraslı bir yerimiz var sadece. Erikli’ye, meclis üyelerimizle gidiyoruz. Doğru bilgi almasını öneriyorum.” şeklinde konuştu.

“BETON ASFALTIN, DOĞRU BİR TERCİH OLMADIĞINI SÖYLEMİŞTİK”

Muammer Aksoy Caddesi ve Muhtar Ali Çevikel Caddesi’ndeki yollar hakkında da konuşan Recep Pekcan, sözlerine şöyle devam etti: “Muammer Aksoy Caddesi beton asfalt yapıldığında, doğru bir tercih olmadığını söylemiştik. Bu işler yapılırken, konuşmak ve bilenlere danışılması gerekiyor. Başkan bunları yapmıyor. Yerin altında, kanalizasyon, elektrik, su borusu olan yerlerde beton asfaltın uygun olmadığını yetkin insanlar söyledi. Buna rağmen yapıldı ve olmadı. Muhtar Ali Çevikel Caddesi’ne de beton asfalt yapıldı ve kısa sürede yol bozuldu. Keşan tarihinde ilk defa yeni yapılan yol 2 ay içerisinde yeniden yapılıyor. Şeffaflık konusunda sıkıntı var. Yolda imalat hatası olduğunu ve firmanın yeniden yolu yapacağını dile getirdi. Yolu kaldırıp üstünü asfalt yapacaklarını anlatıyor. Ama bakıldığında, yol çalışmalarında belediye araçları ve belediye çalışanları var. Yüklenici firmaya hiçbir şey ödemeyeceğini dile getiriyor. Daha sonra onlara bir miktar ödeme yapacaklarını ifade ediyor. Asfalt yapılacak ama karayollarına ne kadar ödeme yapılacak? Sayın başkan yol yakınken çıkıp belgelerle açıklama yapsın. Muammer Aksoy Caddesi ve Muhtar Ali Çevikel Caddesi ne kadara ihaleye çıkartıldı? Yüklenici firmaya ne kadar ödendi? Görünen o ki Sayın Başkan Keşan’ı yönetemiyor. Muammer Aksoy Caddesi’ne yapılan beton asfaltın üzerine normal asfalt atılacağını ifade ediyor. Bu bir kamu zararıdır. Normal asfalt atılacaksa, neden beton asfalt yapıldı? Bu kanunen sıkıntılı bir durumdur. Yeni yapılan yollar patlıyor.”

“PAZARYERİNİN ÜZERİNİN KAPATILMASI KONUSUNDA ADIM ATILMADI”

Pazaryerinin üstünün bir an önce kapatılması gerektiğini de söyleyen Pekcan, sözlerini şöyle tamamladı: “Seçim döneminde, belediye başkan adaylarının pazaryerinin üzerinin kapatılması konusunda vaatleri vardı. Hatta Sayın Helvacıoğlu, pazaryerinde çay dağıtmıştı ve pazaryerinin üzerinin kapatılacağını söylemişti. Yaklaşık 2 yıl içerisinde pazaryerinin üzerinin kapatılması mümkün olmadı. Kış mevsimi geldi ama halen işin ihalesi yapılmadı. Pazaryerinin üzerinin kapatılması konusunda adım atılmadı. Bu konunun bir an önce çözüme kavuşturulması gerekiyor.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ