Reklam
Reklam

HELVACIOĞLU: “TRAKYA ÜNIVERSİTEMİZİN YEREL YÖNETİMLERLE İŞBİRLİĞİ ŞEHRİMİZİN GELİŞİMİNE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK”

HELVACIOĞLU: “TRAKYA ÜNIVERSİTEMİZİN YEREL YÖNETİMLERLE İŞBİRLİĞİ ŞEHRİMİZİN GELİŞİMİNE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK”
  • 30.06.2020
Reklam

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı öğretim görevlisi Burak İşçimen ile Dış İlişkiler Birim Müdürü Prof. Dr. Murat Türkyılmaz’ı belediyede misafir etti ve üniversite ile bölgenin gelişimi için ortak projeler konusunda güç birliği yapacaklarını bildirdi.

Tabakoğlu’nun genç ve dinamik ekibiyle Keşan Belediyesine gerçekleştirdikleri ziyaret nedeniyle çok mutlu olduklarını belirten Helvacıoğlu, “Üniversitemiz ile geçmişte yaptığımız projeler ve yeni dönemde ortaya koyduğumuz işbirlikleri ve gelecek projelerimizdeki birlikteliklerimizle ilgili görüşüyoruz. Üniversitelerimizin yerel yönetimlerle daha aktif şekilde çalışması gerektiğini düşünüyoruz. Trakya Üniversitemiz de Rektörümüzle birlikte yerel yönetimlerle daha aktif şekilde çalışmaya başladı. Üniversitemiz ile proje ortaklıklarımızın sayısını artırmalıyız. Belediyemizde akıl terinin önemli bir yeri olması için üniversitemiz ile işbirliği içinde çalışacağız.” dedi.

Eğitim belediyeciliği ile şehre hem ekonomik hem sosyal hem de kültürel yönden katkı veren bir yönetim anlayışını benimsediklerini, bu anlayışta Trakya Üniversitesinin büyük bir payı olduğuna vurgu yapan Mustafa Helvacıoğlu, “Bölgemizdeki üniversitelerimizin yapısını daha da ileri taşımamız gerekiyor. Üniversitesiz bir toplum düşünülemez. Üniversitelerin kentlere olan katkısını çok önemli buluyoruz. Üniversiteler gelişirken şehirleri de beraberinde geliştiriyorlar. Üniversitemizin ziyaretinden dolayı çok memnun olduk, Rektörümüz Sayın Erhan Tabakoğlu ile genç ve dinamik ekibine çok teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Dinamik bir yapıda olan Keşan Belediyesi ile iyi ilişkiler içinde olduklarını belirten, Trakya Üniversitesi ile Keşan Belediyesi arasındaki işbirlikleri konusunda Keşanlı Genç Girişimci ve Akademisyen Burak İşçimen’i görevlendirdiğini ifade eden, belediye ile üniversite işbirliğinin hem şehri hem de toplumu her zaman bir adım öne geçirdiğini aktaran Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu da şunları söyledi: “Üniversitemiz ile belediyesi arasında Burak İşçimen Hocamız köprü vazifesi görecek ve çok nitelikli işler ortaya çıkacak. Keşan Belediyesi; girişimci, dinamik ve üretken bir belediye. Biz de üniversite olarak yerel yönetimlerle yapılan işbirliklerini çok önemsiyoruz. Yerel yönetimlerle dışa açılan bir üniversite olacağız. Yerel yönetimler şehri geliştiriyor bizler de üniversite olarak insanı geliştiriyoruz.”

Konuşmaların ardından ziyaret, karşılıklı görüş alışverişinde bulunulması ile sürdü.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ