Reklam
Reklam

“İŞÇİLERİN HAKKINI ÖDEYİN”

“İŞÇİLERİN HAKKINI ÖDEYİN”
  • 10.09.2021
Reklam

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, Trakya Üniversitesinde çalışan yaklaşık 800 işçinin 2021 Yılı Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolü çerçevesinde alması gereken zam ve farkları hala almadığını belirterek ödemelerin bir an önce yapılmasını istedi.

Gaytancıoğlu, “AKP kafası ‘Çalışana nasıl hakkını vermem, ödemeyi biraz daha nasıl geciktiririm.” şeklinde. Maalesef bu emekçi düşmanı, müteahhit dostu kafa her yere hakim olmaya başladı. Üç kuruş zam alan, bugünkü şartlarda açlık sınırında maaş alan işçilerin zamları bile geciktirilmeye çalışılıyor.” dedi.

İşçilerin geçmişe yönelik farkları da dâhil olmak üzere bütün alacaklarının ödenmesini isteyen CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Trakya Üniversitesinde çalışan 800 civarında işçi taşerondan kamuya geçmişlerdi. Yıllardır başta Tıp Fakültemizin hastanesi olmak üzere üniversitenin yükünü taşıyan bu arkadaşlar çok düşük maaşlarla çalışmak zorunda bırakıldı. Maaşlarında iyileştirme yapılmadı.

Şimdi hükümetle işçi sendikaları arasında 2021 Yılı Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolü imzalandı. Trakya Üniversitesinin yapması gereken bir an önce bu protokol çerçevesinde işçilerimizin maaşları zam yapmak ve geçmişe dönük alacaklarını da ödemektir. Baskıyla, bahanelerle çalışanların hakkını görmezden gelmek, ödememek hele ki toplumun öncüsü olması gereken üniversitelere yakışmaz.

Sendikal yetki tartışmaları gibi konular bir tarafa bırakıp emeğiyle çalışıp çoluk çocuğuna ekmek götürmek derdinde olan işçilerimizin hakları ödenmelidir. Bugün aralarında sürtüşme varmış göründükleri sendikayla yarın kol kola yürürler. Ne de olsa yandaşlık AKP döneminin tek değeri. Bizim için önemli olan emekçinin hakkını almasıdır.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ