Reklam
Reklam

“İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YÜRÜRLÜKTE OLSAYDI, ÇOCUKLARIMIZ KORUNACAKTI”

“İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YÜRÜRLÜKTE OLSAYDI, ÇOCUKLARIMIZ KORUNACAKTI”
  • 01.07.2021
Reklam

Keşan Belediye Meclisi’nin bugün gerçekleştirilen Temmuz ayı olağan toplantısının dilek ve temenniler bölümünde söz alan CHP’li Meclis üyesi ve Katip üye Banu Saygı, çocuk istismarı olayıyla ilgili açılan ‘Elmalı Davası’na dikkat çekerek, “İstanbul Sözleşmesi yürürlükte olsaydı, binlerce kadın yaşıyor olacak, çocuklarımız korunacaktı.” dedi.

Saygı konuşmasında, şunları ifade etti: “İstanbul Sözleşmesi Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile iptal edildi. Oysa ki devlet çocukların, kadınların ve diğer dezavantajlı grupların haklarını ve yaşamlarını korumak zorundadır. İki gün önce yaşanan <Elmalı Davası> hiç mi vicdanlarınızı sızlatmıyor. Ben bir insan, kadın ve anne olarak kahroldum. Hadi kadını geçtim, çocuklarını koruyamayan bir ülke olabilir mi? Geleceğimizi yok mu edeceksiniz. İstanbul Sözleşmesi yürürlükte olsaydı binlerce kadın yaşıyor olacak, çocuklarımız korunacaktı. İnsan onurunu, hayatın bir alanında ayaklar altına alırsanız bedelini her alanda ödersiniz.

Sözlerimi büyük usta Yaşar Kemal’den bir alındı ile bitirmek istiyorum: <Dağın öte yüzü güneşe bakıyormuş çocuklar. Hadi davranın, güneşle sohbetimiz var, geç kalmayalım.>

İstanbul Sözleşmesi’nden asla vazgeçmiyoruz. Sonuna kadar savaşacağız.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ