Reklam
Reklam

İYİ PARTİ’DE KONGRESİ SÜRECİ 16 ŞUBAT’TA BAŞLIYOR

İYİ PARTİ’DE KONGRESİ SÜRECİ 16 ŞUBAT’TA BAŞLIYOR
  • 11.02.2020
Reklam

İYİ Parti ilçe teşkilatlarında kongre süreci 16 Şubat 2020 Pazar günü Merkez İlçe ile başlayacak. Merkez İlçe kongresi Balkan Düğün Salonu’nda saat 10.00’da yapılacak. 400 delegenin sandık başına gideceği kongrede Zafer Kaya ve Ömer Yıldırım‘ın listeleri yarışacak.

DEMİR: “SÜREÇ GAYET İYİ GİDİYOR”

“Süreç gayet iyi gidiyor.” diyen İYİ Parti İl Başkanı Ekrem Demir, şunları söyledi: “Partimizin Genel İdare Kurulu (GİK) kararı ile Türkiye genelinde kongre sürecini başlattık. Edirne teşkilatı olarak genel merkezimizin bu emrine aynen uyuyoruz. Geçen hafta merkez ilçe teşkilatımız delege seçimlerini tamamladı. 16 Şubat 2020 Pazar günü 2. olağan genel kurulunu yapacağız. Kongremiz saat 10.00’da başlayacak. Arkadaşlarımız sahada çalışıyor, delegeleri ziyaret ediyorlar. Süreci takip ediyoruz. Heyecanlı şekilde arkadaşlarımızla irtibat halindeyiz. Süreç gayet iyi geçiyor. Şu ana kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Önümüzdeki hafta içinde diğer ilçelerimizde de ziyaretlerimiz olacak. İlçe teşkilatlarımız son toplantılarını yapıyor kongre kararlarını alıyorlar. 16 Şubat 2020 Pazar günü Edirne Merkez İlçe, 20 Şubat’ta Lalapaşa, 21 Şubat’ta Süloğlu, 22 Şubat’ta Keşan, 28 Şubat’ta Enez, 29 Şubat’ta Havsa ve 1 Mart’ta Uzunköprü İlçe kongremizi yapacağız. İpsala ve Meriç tarihlerini daha netleştirmedi. Arkadaşlarımız çalışmalarını yürütüyorlar.

Aday olmak isteyen arkadaşlarımız divana müracaat ederek aday oluyor. Tüzüğümüz gereği 20’de 1 delegenin oyunu alan her parti üyesi kongrede aday olabiliyor. Merkez İlçe’de Zafer Kaya ve Ömer Yıldırım olmak üzere iki adaylı kongre yapacağız. Merkez ilçede 400 delegemiz var.

İlçe kongrelerini tamamladıktan sonra genel merkez ziyareti yapacağım. Arkadaşlarımızla oturup istişare yaptıktan sonra il başkanlığına adaylığım konusunda kararımızı vereceğiz.

Partimize ciddi bir teveccüh var. Aşağı yukarı her gün yeni üye kaydı yapıyoruz. Geçen hafta çok önemli, Edirne’de siyaset yapmış arkadaşlarımız gelerek partimize müracaat ettiler. Bunlardan bir tanesi eski Belediye Başkan adayı Doğan Yakar Bey gelip partimize üye oldu. Eski Demokrat Merkez ilçe başkanları beraberinde dört beş arkadaşımız gelerek partimize müracaat etti. Şu anda Edirne genelinde üye sayımız 2 bini geçti. Her gün takip ediyoruz ve her gün üye sayımız artıyor. Her gün il genelinde 10 – 15 yeni üye kaydı yapıyoruz.” (Hudut Gazetesi/Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI)

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ