Reklam
Reklam

Keşan Belediyesi Yelken ve Su Sporları Kulübü Çalışmalara başladı

Keşan Belediyesi Yelken ve Su Sporları Kulübü Çalışmalara başladı
  • 18.07.2019
Reklam

Keşan Belediyesi Yelken ve Su Sporları Kulubü yeni sezon çalışmalarına başladı.

Yoğun öğrenci katılımıyla başlayan eğitimlerin Ekim ayı sonuna kadar devam etmesinin planlandığı belirtildi.

Sezon sonuna doğru Yelken Federasyonu İl Temsilcisi Erdoğan Demir ile görüşülüp kulüp öğrencileri arasında windsurf yarışı yapılmasının da düşünüldüğü açıklandı.

Keşan Belediyesi Yelken ve Su Sporları Kulubü olarak sezondan önce tesislerin bakım ve onarımları, windsurf malzemeleri  (board,yelken) hazırlandı ve zodyak botların bakımları yapılarak sezona hazır hale getirildi.

Kulüpte bu sezonda Türkiye Ulusal Yelken ve Eğitim Programı (TUYEP) yetki belgesi Türkiye Yelken Federasyonu tarafından ve eğitimler; başlangıç, orta ve ileri seviye olarak devam ediyor.

Kulüp ayrıca Keşan Belediyesinin temin ettiği cankurtaranların eğitimlerini, sevk ve idaresini de yerine getiriyor. Cankurtaranların sezon başından bu tarihe kadar 25 boğulma vakasına müdahale ettiği de açıklandı. Kulüp eğitmeni ve ekibi, zodyak botla, Erikli ve Yayla bölgesinde denize açılan sorun yaşayan deniz araçlarını kurtarma faaliyetlerine katıldı.

Keşan Belediyesi Yelken ve Su Sporları Kulübü Başkanı Andaç Gedik, yönetim kurulu adına emeği geçen kurum ve kuruluşlara, Keşan Belediyesi Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu‘na teşekkür etti.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ