Reklam
Reklam

KİMSEYİ İÇERİ SOKMUYOR, TAŞ VE TOPRAK ATARAK KARŞILIK VERİYOR

KİMSEYİ İÇERİ SOKMUYOR, TAŞ VE TOPRAK ATARAK KARŞILIK VERİYOR
  • 22.08.2020
Reklam

Keşan’da Büyük Cami Mahallesi Yeni Cami Sokak girişindeki metruk evi sahiplenen ve İspanyol vatandaşı olduğu öğrenilen kişi, mahalle halkını huzursuz etti.

Yaklaşık 1 aydır Keşan’da olduğu öğrenilen ve önce otelde kaldığı daha sonra ise bu metruk eve yerleştiği belirtilen İspanyol vatandaşı, ne konuşuyor ne de çevresindekilerle diyaloga giriyor.

Aksine mahalle sakinlerinin zaman zaman bahçesine girdiği söylenen ve bazı mahalle sakinlerinin de metruk eve yaklaşması durumunda taş ve toprak atarak karşılık veren İspanyol vatandaşı, bugün gazetemiz muhabirlerine de saldırdı.

Konuyla ilgili şikayetini sitemize ileten ve ilgilileri aradıkları halde vizesi olduğu için salınan İspanyol vatandaşının hâl ve hareketlerinden rahatsızlık duyan mahalle sakinleri, çareyi yine basın yoluyla aradı.

Konuyla ilgili inceleme yapmak üzere metruk binaya giden muhabirimize fotoğraf çektiği için önce taş atan daha sonra da park halindeki araçlara toprak atan İspanyol vatandaşı, haber verilmesi üzerine olay yerine gelen polis tarafından emniyete götürüldü.

Mahalle sakinleri, daha önce de polise haber verdiklerini ancak salınıp yine metruk evde yaşamaya devam ettiğini belirterek, cami çeşmesinde yıkandığını, tuvalet ihtiyacını metruk evde karşıladığını ve zaman zaman da el hareketleri ile çevreye rahatsızlık verdiğini söyledi.

Metruk evin camlarını kapadığını ve kendine yaşam alanı hazırladığını belirten mahalle sakinleri, bazı evlerin bahçelerinde görülmesinden ötürü de tedirginliklerinin arttığını kaydetti.

Polisin gelmesi ve İspanyol vatandaşını emniyete götürmesinin ardından metruk eve girdiğimizde ise, metruk evde kendine yatak alanı ve mutfak bölümü hazırladığı ve bir takım yiyecek ve içecekler bulunduğu gözlendi.

Evi sahiplenen İspanyol vatandaşı, dışarıdan gelen hiç kimseyi de metruk eve sokmadığı görüldü.

Mahalle sakinleri, kendilerini tedirgin eden İspanyol vatandaşının buradan uzaklaştırılmasını isteyerek, ilgilileri göreve davet etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ