Reklam
Reklam

KOCAMAN: “HÂLÂ BİZİ ÇAĞIRMAZLAR İSE KENDİ GÖBEĞİMİZİ KENDİMİZ KESECEĞİZ”

KOCAMAN: “HÂLÂ BİZİ ÇAĞIRMAZLAR İSE KENDİ GÖBEĞİMİZİ KENDİMİZ KESECEĞİZ”
  • 03.07.2020
Reklam

Yıllardan beri tezgah açtıkları çevre ilçelerin pazarlarına bir süredir alınmayan Keşanlı pazarcılar, çare aramaya devam ediyor.

COVİD-19’la birlikte yaşanan ekonomik krizde ekmek parası kazanmak için çalmadık kapı bırakmayan Keşanlı pazarcılar, bugün de Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ile bir araya geldi.

Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri’ndeki Konferans ve Toplantı Salonu’nda yapılan ve saat 16.30 sıralarında başlayan toplantıya, Keşan Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Esnaf Odası Başkanı Hasan Kocaman, yönetim kurulu üyeleri ile tuhafiyeciler esnafı katıldı.

“BİZDEN İKİ KAT DAHA FAZLA GELİN, YETER Kİ BİZİ KABUL EDİN”

İlk olarak konuşan Başkan Mustafa Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Gelibolu, Şarköy ve Malkara belediye başkanlarıyla görüşme fırsatım oldu. Gelibolu Belediye Başkanı Münir Mustafa Özacar’a çağrıda bulundum ancak toplantı gerçekleşemedi. Müsait olmadıkları için buluşma iptal oldu.

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ile görüştüm. Biz komşuyuz, buna hiçbir şey mani olamaz. Adımıza şarkılar türküler yazılmış <Hoppala paşam, Malkara-Keşan> denmiş. Onlara, <Bizden iki kat daha fazla gelin, yeter ki bizi kabul edin başım üstündesiniz> dedim, ama neler oluyor bilmiyorum.”

“BİZİ HÂLÂ ALMIYORLARSA <CENTİLMENLİK BOZULDU> DİYECEĞİM”

Keşanlı esnafın alınmadığı ilçelerin pazarcılarını iki hafta daha Keşan pazarına kabul edeceklerini vurgulayan Helvacıoğlu, “İki cumartesi daha Gelibolu, Şarköy ve Malkara pazarcılarının gelmelerini istiyoruz. Onlar, bizi almamalarına rağmen, biz onları yollarda karşılayacağız. Bu, bizim şanımıza yakışır. Ama iki hafta sonra bizi hâlâ almıyorlarsa, bizi pazarlarına almayan başkanlarıma yazı yazacağım ve ‘Centilmenlik bozuldu’ diyeceğim. Bizi kabul etmiyorsanız yapacak bir şey yok, ağabeyliğini Keşan gösterdi, yeni kararlar alacağız.” diye konuştu.

Salondaki pazarcı esnafı da Helvacıoğlu’nun sözlerini alkışlarıyla destekledi.

KOCAMAN: “BİZİ PAZARLARINA ÇAĞIRMAZLAR İSE KENDİ GÖBEĞİMİZİ KENDİMİZ KESECEĞİZ”
Daha sonra konuşan Keşan Tuhafiye ve Manifaturacılar Esnaf Odası Başkanı Hasan Kocaman da şunları ifade etti: “Arkadaşlar bizi kabul etmemekte ısrar ediyorlar. 15 gün süre verdik ve hâlâ bizi pazarlarına çağırmazlar ise kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Bu konudaki kararları hep birlikte vereceğiz. Oturup konuşacağız, birlikte karar alacağız.”

Toplantı, pazarcıların görüş alışverişinde bulunmasıyla devam etti.

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ