Reklam
Reklam

KURALLARA UYMAYANLAR ARTIK CEZALANDIRILACAK

KURALLARA UYMAYANLAR ARTIK CEZALANDIRILACAK
  • 31.03.2020
Reklam

Keşan’da 65 yaş üstü vatandaşların evlerinden çıkması durumunda, 3.150 TL ceza uygulanacağı bildirildi.

Bugün gerçekleştirilen Keşan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı kararlarla ilgili bilgilendirmede bulunan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, kurallara uymayan esnafa ve yaşlılara artık zabıta görevlilerince ceza kesileceğini vurguladı.

Sosyal medyada yayılan Keşan’da virüs vakası olduğuna yönelik gerçeği yansıtmayan paylaşımlarla ilgili açıklamada bulunan Helvacıoğlu, herkesin kurallara uyması gerektiğine dikkat çekerek şunları ifade etti: “İşletmelerimiz de kurallara uysunlar. Ekonomik durgunluk nedeniyle bugüne kadar ceza yazmadık ama kurallara uymayan vatandaşlarımıza da işletmelerimize de ceza yazmaya başlayacağız. Ellerimizi yıkayalım, sokağa az çıkalım, sosyal mesafeyi koruyalım. 65 yaş üstü vatandaşlarımız ne olur evlerinden çıkmasınlar. Hem kendi hem de torunları başta olmak üzere sevdikleri için evlerinde kalmalılar. Çıkarlarsa bundan sonra 3150 TL ceza uygulanacak. Sosyal mesafeye uymayanlara Kabahatlar Kanunu’ndan 392 TL idari para cezası uygulanacak.”

Diğer yandan, bugün, vatandaşların içeride oturduğu tespit edilen bir börek salonu Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından kapatıldı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ